در نشست کمیته مشترک سیاسی با عراق مطرح شد

تاکید جابری انصاری بر رفع مشکلات بازرگانان و شرکتهای ایرانی در عراق

تاکید جابری انصاری بر رفع مشکلات بازرگانان و شرکتهای ایرانی در عراق
يکشنبه 1 مرداد 1396 - 21:58

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران در نشست کمیته مشترک سیاسی با عراق بر ضرورت رفع مشکلات بازرگانان و شرکت های ایرانی در عراق و لزوم تنظیم مقررات تسهیل کننده مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد.

العالم _ ایران

حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که در عراق به سر می برد، عصر امروز یکشنبه اول مرداد در بغداد با نزار خیرالله معاون سیاسی وزارت خارجه عراق ملاقات و در چارچوب کمیته مشترک سیاسی دو کشور، مسائل مورد اهتمام دو جانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

در ابتدای این نشست روسای ایرانی و عراقی کمیته مشترک حقوقی و فنی دو کشور گزارشی از جلسات کمیته مزبور و توافقات و اختلافات موجود ارائه و سپس جابری انصاری و نزار خیرالله دیدگاههای خود را در زمینه این گزارش و روش های حل مشکلات موجود ارائه کردند.

در پایان این بخش از نشست توافق شد جلسه جمع بندی کمیته حقوقی و فنی صبح فردا دوشنبه 2 مرداد برای بررسی مسائل باقیمانده برگزار شود. 

در بخش دوم این نشست، طرفین روند همکاریهای دوجانبه به ویژه در حوزه اقتصادی را بررسی و در خصوص موانع موجود بر سر راه گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور تبادل نظر کردند. 

جابری انصاری در این نشست بر ضرورت رفع مشکلات بازرگانان و شرکت های ایرانی و لزوم تنظیم مقررات تسهیل کننده مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد.

همچنین مسائل مرتبط با همکاری های راهبردی در حوزه انرژی و حمل و نقل، تعاملات بانکی، تعرفه های گمرکی، پدیده ریزگردها، روادید تجار و شهروندان، فراهم سازی مقدمات برگزاری موفق زیارت اربعینی و تبادل زندانیان در این نشست بررسی شد.

نشست بعدی کمیته سیاسی ایران و عراق امشب در قالب ضیافت شام کاری با حضور جابری انصاری و نزار خیرالله معاونین وزرای خارجه دو کشور برگزار و طرفین در خصوص مسائل سیاسی و منطقه ای تبادل نظر خواهند کرد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها