سی ان ان به نقل از منابع آگاه:

رکس تیلرسون احتمالا تا پایان سال از وزارت خارجه کناره گیری می‌کند

رکس تیلرسون احتمالا تا پایان سال از وزارت خارجه کناره گیری می‌کند
دوشنبه 2 مرداد 1396 - 12:46

شبکه سی ان ان به نقل از دو منبع نزدیک به وزیر خارجه آمریکا گزارش داد که تیلرسون احتمالا به دلیل اختلافات با ترامپ از سمت خود کناره گیری می‌کند.

العالم _ آمریکا

بعد از اختلافات دونالد ترامپ با شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید که منجر به استعفای وی شد و همچنین اختلافات وی با جف سشنز دادستان کل آمریکا در ارتباط با موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری، شبکه سی ان ان گزارش داد که رکس تیلرسون وزیر خارجه نیز به دلیل اختلاف دیدگاه با ترامپ ممکن است تا قبل از پایان سال جاری میلادی از سمت خود کناره گیری کند.

این مساله با عنوان REXIT در محافل رسانه‌ای آمریکا مطرح شده است.

براساس این گزارش، تیلرسون بر سر موضوعات مختلفی از جمله توافق هسته‌ای ایران و همچنین ترکیب پرسنل وزارت خارجه آمریکا با دونالد ترامپ دارای اختلاف است.

براساس این گزارش، علیرغم ناامیدی تیلرسون از اوضاع کاخ سفید، ممکن است وی تا پایان سال به عنوان وزیر خارجه آمریکا باقی بماند تا حداقل یک سال تمام در این سمت مهم بوده باشد اما دو منبع نزدیک به رکس تیلرسون که نخواستند نامشان فاش شود به سی ان ان گفته‌اند که حتی اگر تیلرسون قبل از پایان سال استعفا کند آنها هرگز متعحب نخواهند شد. 

این گزارش افزود: هر دوی این افراد از محافظه کاران نزدیک به تیلرسون در خارج از واشنگتن هستند و می‌گویند که تیلرسون از شرایط بسیار ناامید است و تردید دارد که جدال و اختلافاتش با کاخ سفید به زودی فروکش کند. 

این منابع اگاه از هفته سخت تیلرسون با ترامپ طی هفته گذشته خبر دادند و می‌گویند که شواهدی دارند مبنی بر اینکه تیلرسون در جستجوی راههایی برای خروج از وزارت خارجه بوده است.

رسانه‌های آمریکایی از بحث و جدل رکس تیلرسون و جیمز متیس وزیر دفاع این کشور با دونالد ترامپ در جلسه امنیتی هفته قبل پیرامون توافق هسته‌ای با ایران خبر داده بودند. 

در این جلسه که حدود یک ساعت به طول انجامیده است تیلرسون برخلاف میل باطنی ترامپ، وی را قانع کرده است که متعهد بودن ایران به برجام را برای 3 ماه دیگر تمدید کند. براساس گزارشها، ترامپ با اکراه این موضوع را پذیرفته است.

با این حال، ترامپ بلافاصله پس از این جلسه، پرونده بازنگری برجام را از وزارت خارجه سلب کرد و آن را در اختیار یک تیم دیگر قرار داد که از افراد قابل اعتماد و مخالف برجام هستند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها