افسر قاتل اسرائیلی از اردن خارج شد

سه شنبه 3 مرداد 1396 - 01:22

یک روز پس از حادثه تیراندازی و قتل دو اردنی در سفارت رژیم صهیونیستی در پایتخت اردن، کارکنان این سفارت به سرزمین های اشغالی بازگشتند.

العالم - اردن

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کلیه کارکنان سفارت رژیم صهیونیستی از جمله نیروهای امنیتی از اردن به سرزمین های اشغالی بازگشتند.

بنابرگزارش خبرگزاری رویترز، نگهبان سفارت رژیم صهیونیستی که روز گذشته دو اردنی را به ضرب گلوله کشته بود نیز به همراه سایر کارکنان سفارت بازگشته است. پیش تر مقام های اردنی گفته بودند که این نگهبان اجازه خروج از خاک اردن را ندارد.

پلیس اردن، نگهبان صهیونیست را که به سمت شهروندان اردنی شلیک کرد، مورد بازجویی قرار داده بود؛ اما رژیم صهیونیستی اعلام کرد که فرد بازداشت شده از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بوده است

در همین حال عبدالله دوم شاه اردن در گفت وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار کاهش تنش ها در مسجدالاقصی شد.

شاه اردن همچنین خواستار توقف محدودیت های وضع شده در مسجدالاقصی و بازگشایی درهای مسجدالاقصی به روی نمازگزاران فلسطینی شد.

تنش ها در فلسطین از روز جمعه 23 تیر براثر درگیری ها میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی و در پی آن بستن درهای مسجد الاقصی افزایش یافته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها