«هولولنز» مایکروسافت باهوش تر می شود

«هولولنز» مایکروسافت باهوش تر می شود
سه شنبه 3 مرداد 1396 - 19:39

مایکروسافت در حال به روزرسانی هدست واقعیت افزوده خود موسوم به «هولولنز» است و قصد دارد با کاشت تراشه ای در این محصول قابلیت خودآموزی آن را ارتقا بخشد.

العالم - گوناگون

هولولنزهای فعلی برای افزودن اشیای مجازی به دنیای واقعی قابل استفاده هستند، اما افزوده شدن قابلیت خودآموزی باعث می شود بتوان از آنها برای تعامل با اشیای مجازی و پیشبرد امور شغلی استفاده کرد.

تراشه جدید طراحی شده برای هولولنز مایکروسافت که Holographic Processing Unit یا  HPUنام دارد از فناوری پردازش عمیق شبکه های عصبی پشتیبانی می کند. تراشه مذکور هم قابل برنامه ریزی است و هم می تواند قابلیت های خود را از طریق تعامل با محیط و افزایش توانایی درک خود ارتقا ببخشد.

HPU با پردازش و تحلیل تمامی اطلاعات محیطی که از طریق حسگرهای خود شامل دوربین مادون قرمز، اندازه گیری، ردگیر حرکت و غیره دریافت می کند، می تواند به طور مستقل و بدون نیاز به اتکا به رایانه های شخصی وظایف محوله را انجام دهد.

هولولنز از همین طریق می تواند وضعیت اشیا و سطوح واقعی را برآورد کند و برای آنها اشیا و محصولات متناسب مجازی طراحی کند. هنوز اعلام نشده که هولولنز مجهز به این فناوری چه زمانی و با چه قیمتی روانه بازار می شود./منبع : mehrnews

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها