نماينده فلسطين در سازمان ملل رژيم صهيونيستي را محكوم كرد

نماينده فلسطين در سازمان ملل رژيم صهيونيستي را محكوم كرد
سه شنبه 3 مرداد 1396 - 23:19

نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت رژیم صهیونیستی را به خاطر بستن مسجد الاقصی محکوم کرد.

ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره اوضاع قدس گفت: ما بسته شدن مسجد الاقصی از طرف اسرائیل و سایر اقدامات تحریک آمیز آن را محکوم می کنیم؛ ما تحت هیچ شرایط یا بهانه ای نمی پذیریم که این مکان مقدس به روی نمازگزاران بسته شود. 
ریاض منصور گفت: شرایطی که ما بارها نسبت به آن هشدار داده بودیم - یعنی ایجاد یک مناقشه مذهبی - با اصرار اسرائیل بر اقدامات غیرقانونی اش در بخش های اشغالی شرق قدس، به سرعت در حال رخ دادن است؛ اقدامات غیرقانونی اسرائیل شامل رفتار تهاجمی و نقض تحریک آمیز وضعیت تاریخی الحرم شریف (مسجد الاقصی) و  تحریک حساسیت های مذهبی به نقطه انفجار است. ما در نقطه بحرانی قرار داریم.
وی در ادامه افزود: ما بسته شدن مسجد الاقصی از طرف اسرائیل و سایر اقدامات تحریک آمیز آن را محکوم می کنیم؛ ما تحت هیچ شرایط یا بهانه ای نمی پذیریم که این مکان مقدس به روی نمازگزاران بسته شود. 
ریاض منصور همچنین گفت: ما خواستار احترام و اجرای کامل تمامی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل هستیم. این شورا نه تنها قدرت اِعمال قانون را دارد، بلکه وظیفه دارد این قانون را حفظ کند. اعتبار و اقتدار شورا در این مورد و تمامی موارد دیگر به این بستگی دارد. مسئله فلسطین نمی تواند استثنای قاعده باشد.
نماینده فلسطین در سازمان ملل همچنین گفت: اسرائیل، این قدرت اشغالگر، باید به خاطر اقدامات نقض کننده و بی توجهی اش پاسخگو باشد، بویژه به خاطر ایجاد ترس و هراس در دل شهرک نشینان علیه غیرنظامیان فلسطینی در اراضی تحت اشغال خودش. اسرائیل نمی تواند به گریز از تعهدات قانونی اش ادامه دهد

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها