شورای امنیت، حمله به سفارت روسیه در دمشق را محکوم نکرد! 

شورای امنیت، حمله به سفارت روسیه در دمشق را محکوم نکرد! 
چهارشنبه 4 مرداد 1396 - 09:42

نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد، از مخالفت برخی اعضای شورای امنیت با صدور بیانیه ای مطبوعاتی برای محکوم کردن حمله به سفارت روسیه در دمشق خبر داد.

العالم - سوریه
نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد، چندین عضو شورای امنیت با بررسی بیانیه مطبوعاتی کوتاهی که طرف روس درخصوص حمله به سفارت روسیه در دمشق ارائه کرد، مخالفت کردند؛ آنها مدعی شدند، مدارکی وجود ندارد که ثابت کند حملات مذکور تروریستی است. 
روسیا الیوم خاطرنشان کرد، در بیانیه مذکور حملات خمپاره ای به سفارت روسیه در دمشق محکوم شده بود. دوشنبه و سه شنبه گذشته سفارت روسیه از منطقه "جوبر" هدف قرار گرفت. 
نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل تأکید کرد، گروه های تروریستی همچنان در منطقه جوبر حضور دارند، و اینگونه حملات در برهه اخیر بیشتر شده است.
این نمایندگی خاطرنشان کرد، چندین کشور سعی کردند بیانیه مذکور را از محتوای اصلی آن منحرف کنند، که این امر باعث شد طرف روس نتیجه بگیرد ادامه کار روی بیانیه بی فایده است. 
روسیه خاطرنشان کرد که در بیانیه مذکور، بر گفتمان متداول دیپلماتیک در زمینه مبارزه با تروریسم، و ضرورت حمایت از نمایندگی های دیپلماتیک استناد شده بود، و مواضع برخی اعضای شورای امنیت در قبال این بیانیه ناامید کننده بود. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها