روسیه: چاره‌ای جز تقویت قوای نظامی خود نداریم

روسیه: چاره‌ای جز تقویت قوای نظامی خود نداریم
چهارشنبه 4 مرداد 1396 - 19:03

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که کشورش مجبور است برای خنثی کردن تهدیدات علیه امنیت ملی خود، ظرفیت ها و توانمندی های رزمی خود را همچنان افزایش دهد.

العالم - اروپا

به گزارش خبرگزاری تاس از مسکو، سرگئی شویگو روز چهارشنبه گفت: در شرایط کنونی روسیه مجبور است برای حذف تهدیدات جدیدی که علیه امنیت ملی خود احساس می کند، تدابیر متقارن اتخاذ کند. روسیه مجبور است تدابیری برای بازدارندگی راهبردی، و افزایش ظرفیت ها و توانمندی های رزمی خود در منطقه نظامی جنوبی در پیش گیرد.

به گفته وزیر دفاع روسیه، از ماه آوریل در مجموع 16 هواپیمای نیروهای هوایی تاکتیکی آمریکا و انگلیس به صورت دائمی در رومانی مستقر شده اند. از ابتدای امسال آمریکا به تنهایی بیش از 130 پرواز شناسایی در امتداد مرزهای جنوبی روسیه انجام داده است.

شویگو همچنین گفت یکی از گام های مهم در مسیر افزایش پتانسیل نظامی روسیه در منطقه نظامی جنوبی تشکیل ارتش ترکیبی در مارس 2017 بود.

وی افزود: افزون بر آن، ما چهار گردان پلیس نظامی تشکیل داده ایم که هم اکنون سرگرم اجرای وظایف خود در مناطق عاری از تنش و درگیری در سوریه هستند.

وزیر دفاع روسیه گفت همه تلاش های سازمانی با عرضه تسلیحات مدرن و جنگ افزار نظامی به منطقه نظامی جنوبی در شش ماه گذشته همراه شده اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها