مشاور ولیعهد ابوظبی ادعا کرد

 شکست اردوغان در انتخابات آتی ترکیه!

 شکست اردوغان در انتخابات آتی ترکیه!
پنج‌شنبه 5 مرداد 1396 - 13:07

مشاور ولیعهد ابوظبی مدعی شد که حکومت رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در انتخابات سال 2019 این کشور شکست می خورد.

 العالم-آسیا

به گزارش پایگاه 'وطن یغرد'؛ عبد الخالق عبد الله مشاور محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی روز چهارشنبه بر روی صفحه شخصی توییتر خود در واکنش به میانجیگری اردوغان برای حل بحران بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با قطر نوشت: اردوغان دست خالی وناامید به کشورش بازگشت و دیگر به منطقه نمی آید؛ با توجه به نشانه هایی در داخل و خارج ترکیه می بینم، پیش بینی می کنم که شانس پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 ضعیف و دوران حکومتش به سر رسیده است . 
کاربران عربی توییتر این اظهارت مشاور ولیعهد امارات را به تمسخر گرفته و تاکید کردند این چهارمین بار است که وی همین حرف را تکرار می کند؛ اما پیش بینی هایش برعکس از آب در می آید، زیرا این سخنان تحلیل منطقی نبوده و در واقع آرزوهای عبدالخالق است که محقق نمی شود.
کاربران توییتر از عبدالخالق خواستند تا پیش بینی هایش را در مورد انتخابات امارات اعلام کند. این در حالی است که در این کشور همانند سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مثل عربستان ، بحرین وکویت اصلا انتخابات ریاست جمهوری برگزار نمی شود.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در تلاش برای حل بحران بین ریاض و هم پیمانانش با دوحه به سه کشور عربستان؛ کویت وقطر سفر کرد اما به امارات نرفت.
وی در راه بازگشت به آنکارا به خبرنگاران گفت که این سفر گام مهمی در اعتمادی سازی بین طرف های بحران داشته و رایزنی هایی برای چگونگی حل بحران انجام گرفته است.
اردوغان موضع قطر را در این بحران مثبت و قابل تقدیر ارزیابی کرد.
حمایت ترکیه از گروه اخوان المسلمین وهمچنین قطر موجب تیرگی روابط ابوظبی وآنکار است. امارات موضع خصمانه ای در قبال اخوان المسلمین دارد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها