عجیب ترین سفارش های آنلاین / از پیشانی گرگ تا مهره مار و حتی ناموس کفتار!

عجیب ترین سفارش های آنلاین / از پیشانی گرگ تا مهره مار و حتی ناموس کفتار!
يکشنبه 8 مرداد 1396 - 07:44

در بساط‌شان همه چیز پیدا می‌شود؛ از پیشانی گرگ تا مهره مار و حتی ناموس کفتار. راه دسترسی به آنها هم چندان دور نیست.

العالم - ایران 

در بساط‌شان همه چیز پیدا می‌شود؛ از پیشانی گرگ تا مهره مار و حتی ناموس کفتار. راه دسترسی به آنها هم چندان دور نیست. کافی است تا تلفن همراهتان را در دست بگیرید و به سراغ شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام یا اینستاگرام بروید تا بتوانید به سادگی صفحات بساط رمالان و جادوگران را ورق بزنید.

در فضای مجازی حتی اگر برای شبکه ملی اطلاعات بارها روبان قیچی و کف و سوت‌زده شود، همچنان آنقدر رهاست که بازار انواع و اقسام کلاهبرداری‌ها در این فضا سکه است. به خصوص اینکه این روزها همه تلفن همراه هوشمند دارند و همه عضو شبکه‌های اجتماعی هستند؛  از مدیران دولتی و وزرا ‌گرفته تا رمالان.

ابهام در آینده و شوک‌های مداوم اقتصادی منجر به شیوع خرافات و باورهای انحرافی در جامعه می‌شود. وقتی تلاش در مسیر مستقیم به نتیجه نمی‌رسد، افراد به دنبال میانبرهایی برای رسیدن به مقصد هستند و در شرایطی که همه چیز در جامعه رها شده تا سبک زندگی مردم به سمت و سوی تجملگرایی و ارزش شدن ثروت و قدرت پیش برود، بدیهی است زمینه‌های ارتکاب به جرائم و آسیب‌های اجتماعی بیش از پیش شکل می‌گیرد.

در این میان عده‌ای از افراد به سمت ارتکاب به جرائم و بزهکاری پیش می‌روند و عده‌ای دیگر تلاش می‌کنند تا از مسیر خرافات و باورهای ماورایی و با توسل به مهره مار، ‌خرمهره و ناموس کفتار و امثال آن در مسیر خوشبختی و ثروت قرار بگیرند؛ رخدادهایی که برون داد کم‌کاری‌های فرهنگی دستگاه‌های متولی فرهنگ‌سازی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از یکسو و همچنین ساختارهای اقتصادی ناسالم و بیمار جامعه است.

در این میان رفتارهای برخی گروه‌های مرجع اجتماعی – سیاسی هم به چنین روندی دامن می‌زند. بدیهی است  وقتی همسر یک فرد شناخته شده در خانه یک زن رمال بازداشت می‌شود و این رمال به دریافت چند میلیارد تومان از سوی وی اعتراف می‌کند شاید اقبال مردم عادی به موضوعاتی همچون بخت‌گشایی و مشکل‌گشایی با توسل به رمالان و جادوگران دور از انتظار نباشد.

قانون بقای خرافات

قانون بقای خرافات می‌گوید، خرافات از بین نمی‌رود فقط از شکلی به شکل دیگر و از فضایی به فضایی دیگر منتقل می‌شود. برای اثبات این قانون کافی است تا سری به آخرین تکنولوژی فضای مجازی بزنید تا ببینید در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و در فضای اینترنت که به نوعی یکی از مصادیق آخرین دستاوردهای بشر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، فالگیرها و جادوگران چگونه بساط رمالی خود را در تلگرام و اینستاگرام پهن کرده‌اند و مهره مار و ناموس کفتار می‌فروشند و از آن سوی خطوط ارتباطی بخت می‌گشایند و زبان می‌بندند.

پهن شدن بساط این رمالان در فضای مجازی اما تلنگری دیگر به رها‌شدگی این فضا و فقدان نظارت‌هاست که موجب شده تا با کمرنگ‌تر شدن بساط جادو و  جنبل و فالگیری در فضای حقیقی همین بساط با درصد نفوذ بیشتر و دسترسی آسان‌تر و همیشگی به فضای مجازی منتقل شود.

سفارش آنلاین مهره مار

کافی است تا در قسمت جست‌وجوی اینستاگرام واژه‌های مورد نظر را جست‌وجو کنید. با نوشتن ‌واژه‌هایی همچون مهره مار یا خر مهره فهرستی از صفحات گوناگون پیش روی شما گشوده می‌شود. تصاویر در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود و توضیحات در کانال تلگرامی وابسته به آن آمده است. منوی قیمت‌ها هم آنقدر تنوع دارد که اگر مشتری باشید، محال است دست خالی از داخل این صفحات و سایت‌ها و کانال‌ها بیرون بیایید.

خر مهره که موارد استفاده‌اش کارگشایی قوی، جهت رزق و روزی و درآمد، زبان‌بندی و صدها مورد دیگر ذکر شده است. ظاهراً اصل و غیر اصل دارد. با گشت و گذاری در صفحات ذکر شده در می‌یابید که این مهره را از گلوی الاغ در می‌آورند. سایز‌بندی دارد و قیمت سایزهای مختلف آن فرق می‌کند. در برخی سایت‌ها با ۹۰ هزارتومان هم می‌توانید یک خرمهره بخرید، اما برخی صفحات اینستاگرامی قیمتش کمی بیشتر است. به طور نمونه خرمهره کوچک اندازه یک بند انگشت ۲۵۰ تومان و یه مقدار بزرگ‌تر ۳۵۰ و بزرگ دوبند انگشتی ۵۰۰ هزار تومان است.

ناموس کفتار هم کاربردش ، باطل‌کننده تمامی طلسم‌ها،  حل اختلافات خانوادگی و ایجاد محبت و علاقه نزد همسر خود است. نوع پاکستانی‌اش از حدود ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پیشانی گرگ هم گویا به درد جلوگیری از جدایی، ‌آزادی زندانی‌، ‌رسیدن به آرزوها، ‌شفای مریض و  درمان ناباروری می‌خورد!

مهره مار هم که مشتری‌های خودش را دارد و بسته به نوع و نژاد مار مذکور قیمتش متفاوت است. به طور نمونه مهره مار بوآ در یکی از صفحات اینستاگرام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده و در صفحه‌ای دیگر مهره مار شاه کبرای هندی به حراج گذاشته شده است. بگذریم از اینکه برخی از این کالاها ضمانتنامه کتبی هم دارد.

روش خرید هم با سفارش به آیدی تلگرام یک شماره تلفن اعتباری است؛ ‌از همین شماره‌هایی که با ۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. معمولاً هم قرار است سفارش شما با پست در خانه‌تان ارسال می‌شود تا هیچ ردی از کلاهبردارانی که اینگونه در فضای مجازی برای شما تور پهن کرده‌اند، باقی نماند.

اگرچه ردیابی این افراد چه شیادانی باشند که مردم را فریب می‌دهند و چه جاسوسانی که در چنین پوششی به دنبال مطامع خود هستند، چندان کار سختی نیست، البته به شرط آنکه حداقل نظارتی بر فضای مجازی وجود داشته باشد؛‌رخدادی که با گشت و گذاری کوتاه در این فضا و در میان صفحات اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی جای خالی‌اش حس می‌شود.

در زمانی که این گزارش نوشته می‌شد یا همین زمانی که شما مشغول مطالعه آن هستید، رمال‌های جدیدی بساطشان را در فضای مجازی پهن کرده‌اند؛ ‌بساطی که روبانش را مسئولان با رها کردن فضای مجازی و بازی‌های سیاسی به جای افتتاح شبکه ملی اطلاعات هر لحظه قیچی می‌کنند.

روزنامه جوان

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها