اعلام ورشکستگی شرکت بزرگ سعودی

اعلام ورشکستگی شرکت بزرگ سعودی
چهارشنبه 11 مرداد 1396 - 10:05

شرکت "سعودی اوجیه" که تا پیش از این دومین شرکت بزرگ در عربستان سعودی بود، اعلام ورشکستگی کرد.

العالم - عربستان
شرکت سعودی اوجیه با اعلام ورشکستگی پس از 39 سال فعالیت در عربستان، تأکید کرد که کاملا از بازار این کشور خارج شده است. 
روزنامه سعودی "عکاظ" به نقل از منبعی تأکید کرد، شرکت سعودی اوجیه فقط 3 قرارداد در اختیار داشت که هنوز زمان آنها به پایان نرسیده اند؛ پروژه راه اندازی و تعمیر و نگهداری دانشگاه علوم و فناوری ملک عبدالله به مدت 15 سال و ساخت کاخ پادشاه در طنجه و همچنین یک پروژه ساخت و ساز در منا. 
علاوه بر این شرکت برق دیگر به شرکت سعودی اوجیه خدمات نخواهد داد.
"سعد حریری" مالکیت این شرکت در شهر جده را 2 سال قبل به فرزندش حسام منتقل کرده بود. 
شرکت پیمانکاری "العمران الحدیثه"  که 90 درصد آن متعلق به "هانی العظم" دادماد سعد حریری و 10 درصد آن متعلق به "عدی موسی الشیخ" پسر یکی از همسران رفیق حریری است، پروژه دانشگاه ملک عبدالله را به دست گرفته اند. 
پروژه سعودی اوجیه در دیوان پادشاهی در ریاض به شرکت "سدر" منتقل شد، البته این شرکت فقط 350 تن از کارکنان سعودی اوجیه را پذیرفت. 
این شرکت که مالک آن نخست "رفیق حریری" نخست وزیر اسبق لبنان بود، در سال 1978 به عنوان یک شرکت پیمانکار کار خود را آغاز کرد، و پس از آن فعالیتهای خود را در زمینه ارتباطات، انتشارات، املاک، صنایع سبک و خدمات رایانه ای گسترش داد. رفیق حریری این شرکت را که یک شرکت فرانسوی بود در اواخر دهه هفتاد خرید و با ادغام آن در شرکت خود آن را "سعودی اوجیه" نامید، و این شرکت پس از مدتی به یکی از بزرگترین شرکتهای پیمانکار عربی تبدیل شد. 
 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها