واکنش انصارالله به جنایت تازه سعودی ها در یمن

واکنش انصارالله به جنایت تازه سعودی ها در یمن
جمعه 13 مرداد 1396 - 23:32

"محمد عبدالسلام" سخنگوی "انصار الله" یمن تاکید کرد که جنایات سعودی و ائتلاف در یمن با پوشش آمریکایی و حمایت جهانی انجام ، می پذیرد.

به گزارش خبرنگار شبکه العالم محمد عبدالسلام با صدور بیانیه ای جامعه جهانی را مسئول عواقب استمرار حمایت از ائتلاف سعودی برای ارتکاب جنایات پلید دانست و تصریح کرد که ریخته شدن خون مردم یمن فقط سبب خواهد شد که عزم این مردم برای دفاع از کرامت و حاکمیت این کشور جزم تر شود.   

سخنگوی انصار الله در واکنش به جنایت ائتلاف سعودی در حمله هوایی به چند منطقه از استان صعده، که دست کم سیزده کشته به جا گذاشت  خواستار شدت یافتن حملات به مواضع متجاوزان و به لرزه در آوردن اندام دشمنان یمن شد. 

عبدالسلام، در این بیانیه تصریح کرد، نظام آل سعود و به طور کلی کشورهای عضو ائتلاف متجاوزان به دلیل طبیعت جنایتکارانه ای که دارند، با بهره برداری از حمایت های آمریکا و سکوت محافل بین المللی، به صورت مداوم جنایاتی را مرتکب می شوند. بامداد روز جمعه نیز هواپیماهای متجاوز با حمله به منطقه محضه در شهرستان صفراء از توابع استان صعده، جنایتی را مرتکب شده اند که بیانگر اوج وحشیگری آنان است. در این جنایت اعضای کامل یک خانواده  قتل عام شدند، به گونه ای که نه عضو خانواده از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند و چندین تن نیز زخمی شدند. همچنین در بمبارانی دیگر سه هموطنی که در شهرستان رازح سوار بر خودروی خود بودند هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. در گلوله باران توپخانه ای نیز دو شهروند دیگر به شهادت رسیدند. 

در ادامه این بیانیه آمده است:در صورت تداوم حمایت های جامعه بین الملل از ائتلاف متجاوزان، مسئولیت جنایات زشتی که این ائتلاف مرتکب می شود با جامعه بین المللی است. نتیجه ریختن خون شهروندان یمنی در استان های مختلف کشور چیز جز  افزایش مقاومت و ثبات و در ادامه حمایت از جبهه های نبرد با هدف دفاع از کرامت و حاکمیت کشور نیست.

این بیانیه خطاب به ارتش و کمیته های مردمی افزود: قهرمانان ارتش و کمیته های مردمی، شدت عملیات نظامی خود را بیشتر کنند و به اهداف وابسته به متجاوزان در هر جا و مکانی ضربه وارد کنند به گونه ای که اندام ائتلاف وحشی و بزدل به لرزه در آید.
206 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها