روحانی در دیدار رئیس مجلس سنای اسپانیا:

ایران و اسپانیا باید بیشترین بهره را از برجام ببرند

ایران و اسپانیا باید بیشترین بهره را از برجام ببرند
يکشنبه 15 مرداد 1396 - 17:17

رئیس‌جمهور گفت: پس از اجرای برجام شرایط مناسب‌تری برای ارتقاء روابط اقتصادی ایران و کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا ایجاد شده است.

العالم ـ ایران

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز یکشنبه در دیدار پییو گارسیا اسکودرو رئیس مجلس سنای اسپانیا، که برای شرکت در مراسم تحلیف به ایران سفر کرده است، گفت: اتحادیه اروپا در اجرای توافق برجام نقش مؤثری ایفا کرد و تاکنون نیز برای حفظ برجام علیرغم کارشکنی‌هایی که آمریکایی‌ها دارند، مواضع قابل قبولی داشته است.

وی با بیان اینکه برجام دو مسئله ناحق و نادرست را از پیش‌رو برداشت، اظهار داشت: برجام در گام اول تصور و توهم نادرستی مبنی بر اینکه ایران در فعالیت‌های هسته‌ای خود مخفیانه به دنبال ساخت بمب بوده را برطرف کرد و در گام دوم تحریم‌های ظالمانه، ضد قواعد حقوق بشری و مقررات بین‌المللی را که به ضرر همه بود، برداشت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: برجام این موانع را از پیش رو برداشت و به همین دلیل این توافق را برد – برد و به نفع همه می‌دانیم. برجام زمینه مساعدی برای توسعه روابط ایران با کشورهای دوست ایجاد کرده و ایران و اسپانیا به عنوان دو کشور دوست باید بیشترین بهره را از این توافق به نفع ملت‌های خود ببرند.

روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در عرصه‌های صنعت، حمل و نقل و انرژی دارد، خاطرنشان کرد: اسپانیا علاوه بر فرصت مشارکت با ایران در زمینه‌های مذکور ظرفیت خوبی نیز برای همکاری با ایران در عرصه صنعت توریسم دارد.

پییو گارسیا اسکودرو رئیس مجلس سنای اسپانیا نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک پادشاه و نخست‌وزیر کشورش، گفت: نتیجه انتخابات اخیر ایران نشان‌دهنده کار و سیاست‌های پرثمر و رویکرد و سیاست اعتدالی شما در 4سال گذشته است که ملت ایران مجدداً آن را تأیید کرد.

رئیس مجلس سنای اسپانیا اضافه کرد: وضعیت شاخص امروز ایران در منطقه حاصل سیاست‌هایی است که شما اتخاذ کردید که نتایج آن را در عرصه اقتصاد ایران نیز شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نطق درخشان جنابعالی در مراسم تحلیف علاوه بر توضیح اینکه در 4 سال گذشته چه کردید، رئوس سیاست‌های شما در سال‌های آینده را نیز تبیین کرد و یقین بدانید که ما در اسپانیا و اتحادیه اروپا از این سیاست‌ها و همکاری با ایران حمایت می‌کنیم و آن را به نفع منطقه می‌دانیم.

وی اظهار داشت: ایران و اسپانیا دو کشور برخوردار از دو تاریخ کهن هستند که در شکل‌گیری تمدن جهانی نقشی مؤثر و مهم داشته‌اند. ایران و اسپانیا همواره بهم نزدیک بوده و پیوندهای عمیقی داشته‌اند.

رئیس مجلس سنای اسپانیا تصریح کرد: اجرای برجام زمینه‌ای برای افزایش همکاری‌ها شده و باید قدر آن را بدانیم و امیدوارم ملاقات امروز ما آغاز روندی خوب برای گسترش روابط و همکاری‌های مشترک و متقابل در آینده به عنوان ضامن تأمین منافع دو ملت باشد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها