کویت دوباره مدعی بازداشت افراد مرتبط با حزب‌الله شد

کویت دوباره مدعی بازداشت افراد مرتبط با حزب‌الله شد
دوشنبه 16 مرداد 1396 - 10:22

یک روزنامه کویتی از بازداشت افراد جدیدی در خصوص پرونده موسوم به «باند العبدلی» خبر داد و مدعی شد که این افراد با حزب الله مرتبط بوده‌اند.

العالم ـ آسیا

وزارت کشور کویت از چند روز پیش تدابیر امنیتی در برخی نقاط این کشور به خصوص گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی برای بازداشت چند «متهم فراری»، پروند «باند العبدلی» افزایش داده است.

در همین ارتباط دادستانی کل نیز دستور احضار و بازداشت شش نفر از شهروندان که گفته می‌شود به فراریان این باند پناه داده بودند، صادر کرد.

طبق این گزارش همچنین از میان هشت نفری که قبلا احضار شده بودند، دستور بازداشت دو نفر از آنها به مدت 21 روز و ارجاع به زندان مرکزی صادر شده است.

روزنامه القبس کویت به نقل از برخی منابع آگاه مدعی شد که در جریان این تحرکات امنیتی متهمان جدیدی بازداشت شدند و مجموع کسانی که به اتهام ارتباط با حزب‌الله و ایران و نیز پناه دادن به فراریان بازداشت شده‌اند تا دیروز به 13 نفر رسید و دستگاه امنیت دولت در 24 ساعت آینده تلاش‌های خود برای بازداشت افراد دیگر را افزایش خواهد داد.

ایران و حزب‌الله تاکنون چندین بار تأکید کرده‌اند که هیچ ارتباطی با این پرونده ندارند. اخیرا حزب الله نیز اعلام کرد که هیچ عضو یا نیرویی در کویت ندارد.

به نوشته این روزنامه برای دو نفر از این متهمان اتهاماتی مرتبط با امنیت دولت از جمله جاسوسی علیه کویت و انجام اقدامات خصمانه وارد شده است و یکی از این متهمان با نام «ع . ج» در انفجارهای کویت در دهه هشتاد دست داشته و پس از تهاجم به کویت مورد عفو امیر کویت قرار گرفت و آزاد شد.

تشکیل مرکز عملیاتی برای پیگیری پرونده باند العبدلی

القبس همچنین به نقل از یک منبع آگاه نوشت که یک مرکز عملیاتی برای پیگیری پرونده باند العبدلی به فرماندهی «خالد الجراح» معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور کویت تشکیل شده و اداره امنیت دولت در طول شبانه‌روز در حال پیگیری این پرونده است. بیست و دو مردادماه دو سال پیش (1394) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد.

برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌الله ارتباط داشته‌ است؛ اتهامی که هم ایران و هم حزب‌الله بارها آن را رد کرده‌اند.

اخیرا نیز روزنامه السیاسة کویت به نقل از کسانی که آنان را مقامات عالی‌رتبه خواند، مدعی شد که حدود 14 عضو باند «العبدلی» پس از صدور حکم نهایی دادگاه فرجام علیه آنها به ایران فرار کرده‌اند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها