لاریجانی در دیدار نایب رئیس مجلس گامبیا:

مسیر توسعه همکاری‌ها میان ایران و گامبیا فراهم است

مسیر توسعه همکاری‌ها میان ایران و گامبیا فراهم است
دوشنبه 16 مرداد 1396 - 13:58

رئیس مجلس با بیان اینکه همکاری با کشورهای آفریقایی از اصول سیاست خارجی ایران است گفت: مسیر برای توسعه همکاری‌ها میان ایران و گامبیا فراهم است.

العالم ـ ایران

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 16 مرداد) با «مومودو لامین سانه» نایب رئیس مجلس گامبیا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار لاریجانی با اشاره به اهمیت گسترش روابط ایران و گامبیا گفت: همکاری با کشورهای آفریقایی جزو اصول سیاست خارجی ایران محسوب شده و در این میان گسترش تعاملات با کشور گامبیا در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در شرایط کنونی مسیر برای توسعه همکاری‌ها میان دو کشور ایران و گامبیا فراهم است و امیدوارم دولت و پارلمان این کشور بتوانند از ظرفیت‌های مختلف ایران در حوزه تجاری و اقتصادی استفاده کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌های اخیر جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع دارویی و خدمات مهندسی به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته و می‌توان از این ظرفیت‌های بزرگ برای گسترش همکاری‌ها استفاده کرد.

لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی علاقمند به گسترش همکاری‌های دو کشور ایران و گامبیا است، تصریح کرد: امیدوارم سفر هیات پارلمانی این کشور به تهران، زمینه ساز ارتقای سطح همکاری‌ها باشد.

در این دیدار همچنین مومودو لامین سانه نایب رئیس مجلس گامبیا که برای شرکت در مراسم تحلیف رییس جمهور به ایران سفر کرده است، با اشاره به جایگاه برجسته جمهوری اسلامی در عرصه منطقه و بین الملل گفت: حضور گسترده کشورها و مقامات خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نشان داد که آغوش ایران برای تعامل و همکاری با کشورهای دیگر باز است.

وی بر لزوم ارتقای سطح تعاملات اقتصادی، تجاری و سیاسی میان دو کشور ایران و گامبیا تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های دو کشور انتظار می رود که همکاری های فیمابین گسترش یابد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها