ظریف با وزیر خارجه کنگو دیدار کرد

ظریف با وزیر خارجه کنگو دیدار کرد
دوشنبه 16 مرداد 1396 - 14:33

دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان با لئوناردو شي اكيتندو معاون نخست وزير و وزير امورخارجه كنگو ملاقات كرد.

العالم ـ ایران 

معاون نخست وزير و وزير امورخارجه كنگو با اشاره به روابط خوب دو كشور به همكاري در سازمان هاي بين المللي گفت: ما هميشه مخالف تحريم عليه كشورها هستيم و در طول مذاكرات برجام نيز از مواضع بر حق جمهوري اسلامي ايران حمايت كرديم.

وی افزود: كنگو علاقمند است با جمهوري اسلامي ايران مناسبات خود را در ابعاد مختلف بويژه در زمينه هاي انرژي، ساخت بيمارستان و تجهيزات بيمارستاني ، بهداشت، جاده سازي، برگزاري نمايشگاه هاي تجاري ايران در كينشازا و بازسازي ساختمان هاي دولتي و مشاركت در طرح هاي شهرسازي را افزايش دهد.

معاون نخست وزير و وزير امور خارجه كنگو از دكتر ظريف برای ديدار از كشورش دعوت به عمل آورد كه مورد استقبال دكتر ظريف قرار گرفت.

وزير امور خارجه كشورمان از حمايت كنگو از جمهوري اسلامي ايران در سازمان هاي بين المللي قدرداني و بر توسعه همكاري هاي اقتصادي در حوزه هاي مختلف از جمله انرژي، نيرو( توليد برق) ، بهداشت و توليد دارو ، جاده سازي، نمايشگاه هاي تجاري ، علمي، تكنولوژي، صدور خدمات فني و تكنولوژي و ساير زمينه هاي مورد علاقه طرفين تاكيد كرد.

گفتگوی رئیس مجلس ماداگاسکار با ظریف

ژان ماكس راكو تامانجي رئيس مجلس ملي ماداگاسگار كه به مناسبت تحليف رئيس جمهور كشورمان در جمهوري اسلامي ايران بسر مي برد با دكتر ظريف وزير امور خارجه كشورمان ملاقات كرد.

رئيس مجلس ملي ماداگاسكار با ابراز خرسندي از شركت در مراسم تحليف ، انتخاب مجدد جناب روحاني به عنوان رئيس جمهور را تبريك گفت و اظهار داشت: به رغم مانع تراشي برخي از كشورها، استقبال بسيار خوبي توسط كشورها از مراسم تحليف شد.

دكتر ظريف اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران براي ماداگاسگار اهميت زيادي قائل است. به دليل تحريم ها ما با تكيه بر امكانات داخلي و نيروهاي بومي كشور خودمان را ساختيم، بنابر اين آمادگي داريم در زمينه هاي مختلف سياسي، اقتصادي و بين المللي و حمايت از يكديگر در سطح بين المللي با ماداگاسگار همكاري داشته باشم.

رئيس مجلس ماداگاسگار همچنين پيام مكتوب رئيس جمهور ماداگاسكار به عنوان دكتر روحاني و پيام وزير امور خارجه كشورش خطاب به دكتر ظريف را تقديم وزير امور خارجه كشورمان كرد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها