سخنگوی جامعه روحانیت مبارز مطرح کرد؛

افشای تخلفات احمدی نژاد

افشای تخلفات احمدی نژاد
دوشنبه 16 مرداد 1396 - 17:46

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اظهارات محمود احمدی نژاد، گفت: احمدی‌نژاد خودش تخلفات فراوانی دارد که بخشی از آن در دوران ریاست جمهوری وی رخ داد.

العالم - ایران

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز عصر امروز در نشست‌خبری، گفت: در آخرین جلسه جامعه روحانیت اظهارات اخیر احمدی‌نژاد و برخی اطرافیان وی مورد بررسی قرار گرفت که این اظهارات شبهه برانگیز شد.

وی افزود:جامعه روحانیت کمتر بنا دارد در این مناقشات ورود کند، اما وقتی این حرف‌ها به نظام بر می‌گردد ضرورت می‌بیند ورود کند و موضع بگیرد. احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری چند بار گفت لیستی از مفسدان در جیب دارد، اما هیچ‌گاه معلوم نشد چه کسانی هستند. مطرح کردن مسائل به این شکل تشویش اذهان عمومی است، البته از احمدی‌نژاد خدماتی سراغ داریم که نمی‌شود نادیده گرفت، اما این تعرضات و اظهارات علیه شخصیت‌های نظام از جمله قوه قضائیه را نمی‌توان نادیده گرفت.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: ما در نظام برای کسی خط قرمز نداریم و همه باید تسلیم قانون باشند. جناب احمدی‌نژاد تخلفات فراوانی دارد و به خاطر دارم برای اجرای غلط قانون هدفمندی یارانه‌ها گزارشی ارائه داد که حاکی از 12 تخلف بود. این تخلفات الان هم قابل تعقیب است و از قوه قضائیه می‌خواهم خواسته جامعه روحانیت مبنی بر رسیدگی به پرونده‌های وی را بررسی کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: مردم از رسیدگی به پرونده دانه درشت‌ها حمایت می‌کنند و امیدوارم قوه قضائیه وظیفه خودش را انجام دهد.

وی درباره کابینه دولت دوازدهم و تیم اقتصادی دولت، گفت: نگاه به دوره گذشته ترکیبی از جهات مثبت و ضعف‌ها را می‌توان دید. از نقاط مثبت دولت ثبات در بازار ارز و وضع عمومی اقتصاد بود و کاهش نرخ تورم را شاهد بودیم که اخیرا باز به بالای 10 درصد رسیده است.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: در بخش صنایع گام‌های دولت بزرگ نبوده و ما هنوز نمی‌توانیم سخن از رونق بگوییم که وضعیت فراگیر و شامل باشد و ضعف‌ها هم همچنان ضعف قابل توجهی است، از جمله اشتغال که نسبت به سال اول آقای روحانی بدتر هم شده که با توجه به نرخ رشد جمعیت در دهه شصت، تقاضا برای کار زیاد است. 1246 هزار میلیارد نقدینگی در خدمت بانک‌ها و بخش غیرمولد است و اگر فکر درستی می‌شد، شاهد رشد خوبی بودیم.

وی افزود: امیدواریم با جوان‌گرایی در کابینه و افراد توانمند شاهد بهبود شرایط اقتصادی باشیم و انتظار این است نگاه شایسته‌سالاری و کارآمدی باشد و نباید کسانی روی کار بیایند که موجب رضایت مردم نباشند.

مصباحی‌مقدم درباره نواصولگرایی اظهار داشت: ما فرصت نکردیم از قالیباف بخواهیم دیدگاهش را مطرح کند، لذا نمی‌توانم فعلا اظهارنظری کنم.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره جبهه مردمی گفت: جبهه مردمی وقتی شکل گرفت با جامعه روحانیت گفت‌وگو کرد و رضایت دبیرکل جامعه را گرفت و مخالفتی نداشتیم و ما از خروجی این حرکت استقبال کردیم. جبهه مردمی حرکت خوبی بود، ولی بهتر است از ظرفیت احزاب اصول‌گرا هم استفاده کند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها