گزینه نهایی دولت برای تصدی وزارت علوم مشخص شد

گزینه نهایی دولت برای تصدی وزارت علوم مشخص شد
سه شنبه 17 مرداد 1396 - 18:50

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست سراسری روسای دانشگاه‌ها گزینه نهایی هیئت دولت برای تصدی وزارت علوم اعلام کرد.

العالم _ ایران

محمد فرهادی وزیر علوم در نشست سراسری روسای دانشگاه‌ها با اعلام اینکه علی خاکی صدیق در 35 سالگی، جوان‌ترین عضو هیئت علمی دانشگاه بوده که به درجه استادی رسیده است، گفت: دکتر خاکی صدیق عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، برای دو دوره ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است.وی هردوبار با رای اکثریت قاطع اعضای هیئت علمی این دانشگاه به این مسئولیت منصوب شده است.

وی افزود: دکتر علی خاکی صدیق، رئیس فعلی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گزینه نهایی هیئت دولت برای تصدی وزارت علوم است.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: دکترعلی خاکی صدیق در بعد علمی بسیار فعال بوده و تا کنون مقالات فراوانی در نشستهای علمی داخلی و خارجی ارائه داده و در بخش اجرایی نیز توانمند بوده و شکوفایی و نشاط حاکم بر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ناشی از مدیریت مناسب وی در این مجموعه بوده است.

 فرهادی در خاتمه از روسای دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری و همچنین استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاهها در خواست کرد تا از دکتر علی خاکی صدیق حمایت کرده و وی را همراهی کنند.

همچنین  نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران به تخصص و توانمندی‌های دکتر علی خاکی صدیق اشاره کرد و افزود: به دلیل تخصص بالای دکتر علی خاکی صدیق از وی در دانشکده فنی دانشگاه تهران به عنوان استاد مدعو دعوت و از خدمات این استاد بهرهمند شدیم.

وی افزود: چندین بار اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه تهران خواستار انتقال وی به دانشگاه تهران بودند که متاسفانه این امکان میسر نشد و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی توانست از توانمندی های وی استفاده کند.

 نیلی احمدآبادی که در اجلاس روسای دانشگاهها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی می کرد، ضمن در خواست حمایت روسای موسسات آموزش عالی از وی گفت: امیدوارم با پشتیبانی و حمایتهای جامعه علمی و دانشگاهی از دکتر علی خاکی صدیق برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دوازدهم، شاهد موفقیتهای وی در پیشبرد اهداف آموزش عالی باشیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها