قویترین سلاح غیر هسته ای جهان

قویترین سلاح غیر هسته ای جهان
پنج‌شنبه 19 مرداد 1396 - 12:42

یک رسانۀ غربی نوشت سامانه موشکی گرمافشاری TOS-1A روسیه در میان سلاح های غیر هسته ای ویرانگرترین سلاح است.

العالم - اروپا

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم روزنامه "دیلی استار" چاپ لندن با درج این خبر نوشت این موشک ها هوای اطراف هدف را منفجر می کند. دیلی استار افزود این سلاح از توپ "هویتزر" هم قویتر است.

این سامانه می تواند پناهگاه ها و استحکامات دشمن را زیر بارانی از موشک منهدم کند. سامانه موشکی TOS-1A به عنوان سلاحی بی نظیر و منحصر به فرد می تواند اهدافی تا فاصله 5 کیلومتری را نابود کند.

هدف از طراحی و ارتقای سامانه "TOS-1A-سونتسبیك" حفاظت از سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی روسیه است و به منظور تخریب نیروی دشمن در مناطق باز و پناهگاه ها و نیز به منظور تخریب تجهیزات و وسایل حمل و نقل زرهی سبک دشمن به کار می رود.

این سامانه از مکانیسم زنجیردار BM-1 برخوردار بوده و قادر به حمل 24 موشک از انواع مختلف با عیار 220 میلیمتر است. این موشک ها مساحتی از 1000 تا 2000 متر مربع را پوشش می دهند.

شایان ذکر است که مجله آمریکایی The National Interest فهرستی از قویترین سلاح هایی را که ارتش روسیه تا سال 2030 به دست خواهد آورد را منتشر کرده است. در این فهرست تانک T-14 در صدر قرار دارد. این تانک بر مبنای بدنه زرهپوش آرماتا توسعه پیدا کرده است. زرهپوش 15T هم در این فهرست است. این زرهپوش می تواند جایگزین بی ام بی فعلی شود. علاوه بر این جدیدترین مدل بالگرد هجومی KA-52 هم در این فهرست به چشم می خورد. این بالگرد می تواند زرهپوش های دشمن را منهدم کند.

کارشناسان آمریکایی موشک های "اسکندر - ام" با برد 280 کیلومتر را هم از سلاح های آینده ارتش روسیه دانسته اند. تفنگ کلاشینکف هم در فهرست سلاح های آینده روسیه دیده می شود.

208

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها