اعتراض پکن به عبور ناوشكن آمريكايی از نزديكی جزيره چينی

اعتراض پکن به عبور ناوشكن آمريكايی از نزديكی جزيره چينی
پنج‌شنبه 19 مرداد 1396 - 21:55

به دنبال عبور یک ناوشکن آمریکایی از فاصله نزدیک یکی از جزایر چین در دریای چین، مقام های پکن به این اقدام آمریکا اعتراض کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مقام های آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفتند یک ناوشکن نیروی دریایی این کشور روز پنجشنبه یک عملیات آزادی کشتیرانی انجام داد و از فاصله 12 مایل دریایی یک جزیره مصنوعی ساخته شده توسط چین در دریای چین جنوبی عبور کرد.

این مقام ها که نخواستند نامشان فاش شود افزودند ناوشکن  یو اس اس جان اس مک کین  از نزدیکی  میسچیف ریف  در مجمع الجزایر اسپراتلی عبور کرد.

چین با همسایگان خود در مورد این منطقه مناقشه ارضی دارد.

این سومین عملیات آزادی کشتیرانی  در این منطقه بود که از زمان شروع ریاست جمهوری ترامپ و در بحبوحه تلاش آمریکا برای جلب همکاری چین در مورد کره شمالی انجام می شود و در حکم جدیدترین تلاش واشنگتن برای مقابله با آن چیزی است که آمریکا آن را تلاشهای پکن برای محدود کردن آزادی کشتیرانی در این آبهای راهبردی می نامد.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه چین در واکنش به عبور یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا از نزدیکی یکی از جزایر مصنوعی ساخته شده توسط پکن در دریای چین جنوبی اعلام کرد تحرکات ناوشکن آمریکایی در دریای چین جنوبی ناقض قوانین چین و حقوق بین الملل است و به حاکمیت و امنیت چین شدیدا آسیب می زند.

وزارت امور خارجه چین  از آمریکا خواست تا به حاکمیت و منافع ملی چین احترام بگذارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها