خروج تروریست‌ها از عرسال به مقصد قلمون شرقی

خروج تروریست‌ها از عرسال به مقصد قلمون شرقی
جمعه 20 مرداد 1396 - 21:36

خبرنگار العالم از آغاز اجرای مقدمات خروج 350 عنصر مسلح از گروه تروریستی "سرایا اهل الشام" و خانواده های آنها از اردوگاه های عرسال در لبنان به مقصد منطقه الرحیبه در قلمون شرقی واقع در ریف دمشق خبر داد.

العالم - لبنان

ستاد هماهنگی گروه های مسلح به نقل از "عمر الشیخ"، سخنگوی رسمی "سرایا اهل الشام – ارتش آزاد" اعلام کرد: "موعدی برای آغاز اجرای توافق مربوط به خروج 350 عنصر مسلح وابسته به سرایا اهل الشام و ده ها تن از خانواده های آنها از اردوگاه عرسال تعیین شده است و کاروان آنها فردا شنبه ارتفاعات عرسال را به مقصد الرحیبه در قلمون شرقی ترک خواهند کرد".

گفتنی است حزب الله لبنان طی عملیات یک هفته ای و جنگ با گروه های تروریستی "سرایا اهل الشام" و "هیئت تحریر الشام" (جبهه النصره سابق) ارتفاعات مرزی بین سوریه و لبنان را آزاد کرد.

پس از پایان عملیات به موجب توافق بین طرف های درگیر قرار شد در ازای آزادی 5 اسیر حزب الله، گروه های تروریستی تا اواخر ژوییه عناصر خود را که به 8000 نفر می رسد، از این منطقه به مقصد ادلب در شمال سوریه خارج کنند.

همچنین به موجب توافقی با گروه تروریستی "سرایا اهل الشام"، قرار شد عناصر این گروه و آوارگانی که مایلند با آنها باشند ارتفاعات عرسال را به مقصد الرحیبه در قلمون شرقی ترک کنند.

208

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها