همدستی داعش با ائتلاف متجاوز عربستان در جنگ علیه مردم یمن

همدستی داعش با ائتلاف متجاوز عربستان در جنگ علیه مردم یمن
يکشنبه 22 مرداد 1396 - 10:40

بر اثر درگیری میان نیروهای جنبش انصار الله و عناصر گروه تروریستی داعش در استان البیضاء یمن 42 نفر کشته و زخمی شدند.

العالم - یمن

به نوشته پایگاه اسپوتنیک روسیه، یک منبع نظامی در وزارت دفاع یمن در این باره اظهار داشت عناصر داعش مستقر در منطقه اعوش به نیروهای کمیته های مردمی در منطقه الظهره واقع در غرب شهر یکلا از توابع شهر ولد ربیع حمله کردند.

به گفته این منبع، بر اثر این حمله، 30 نفر از عناصر مهاجم داعش از جمله چند تبعه سوری و یک تبعه پاکستانی عضو داعش کشته شدند.

عناصر داعش، پیشتر نیز به یک مدرسه دولتی و یک خودروی زرهی بی ام پی کمیته های مردمی در منطقه الظهره حمله کردند.

این منبع خاطرنشان کرد نیروهای مشترک یمنی تجمعات گروه تروریستی داعش در پایین شهرک الجیف از توابع شهر ولد ربیع را هدف قرار دادند.

پیشتر نیز شاخه داعش در یمن، چند عکس از شرکت رسمی عناصرش در درگیری علیه ارتش و کمیته های مردمی در یکی از مناطق قیفه واقع در استان البیضاء واقع در مرکز یمن را منتشر کرده بود.

داعش، نیروهای انصار الله را "مشرک" دانسته و اعلام کرده است با استفاده از تسلیحات سنگین، مواضعی را در منطقه الظهره واقع در قیفة برداع هدف قرار داده است.

یک منبع امنیتی در استان البیضاء در این باره به اسپوتنیک اعلام کرده است همزمان با گسترش دامنه نفوذ داعش در مناطق یکلا، النقعه، العرار و عقبه زعج، شماری عنصر مسلح به همراه خانواده هایشان، از طریق استان ابین وارد این استان شده اند. این افراد از طریق دریای عرب، به یمن رسیده اند.

216

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها