وحشت رژیم صهیونیستی از شبیه‌سازی جنگی حزب‌الله

وحشت رژیم صهیونیستی از شبیه‌سازی جنگی حزب‌الله
يکشنبه 22 مرداد 1396 - 16:38

اقدام حزب‌الله لبنان در تأسیس سالنی برای تیراندازی و شبیه سازی جنگ نظامیان خود با عناصر ارتش رژیم صهیونیستی، وحشت این رژیم را به دنبال داشته است.

العالم ـ لبنان

سایت صهیونیستی روترنت در گزارشی به بررسی توانمندی‌های نظامی حزب‌الله لبنان پرداخته و تأکید کرد که این حزب طی سال‌های اخیر تجربه بسیار بالایی در جریان مشارکت در جنگ سوریه به دست آورده است. این سایت صهیونیستی می‌افزاید که حزب‌الله لبنان دستگاهی جدید را برای شبیه‌سازی هر نوع جنگ آینده با اسرائیل تهیه کرده است.

روترنت می‌افزاید که بهترین مثال در تجربه بالای حزب‌الله لبنان در نتیجه جنگ سوریه ، مبارزه قابل توجه این حزب در ارتفاعات عرسال است.

حزب الله اخیرا عملیات نظامی را در ارتفاعات منطقه عرسال در شرق لبنان بر ضد جبهه تروریستی النصره انجام داد که در نهایت به خروج کامل عناصر مسلح از این منطقه منتهی شد.

این سایت صهیونیستی افزود که حزب‌الله لبنان فعالیت‌های خود برای آماده‌سازی مبارزانش برای جنگ احتمالی آینده بر ضد اسرائیل را به ایده‌آل‌ترین صورت دنبال می‌کند و اخیراً دستگاهی را تهیه کرده که جنگ با اسرائیل را برای عناصر آن شبیه‌سازی می‌کند.

براساس این گزارش دستگاه مذکور توسط تعداد زیادی از مهندسان داخلی حزب‌الله  تأسیس شده و مساحت آن بالغ بر 200 مترمربع بوده و هدف از آماده‌سازی نیروها برای به ‌کارگیری سلاح‌های مختلف است.

ترس و وحشت رژیم صهیونیستی پس از آن در رسانه‌های این رژیم منتشر شد که اخیراً میدان تیر مجازی در منطقه گردشگری ملیتا واقع در جنوب لبنان راه‌اندازی شد که شخصیت‌های سیاسی حزب‌الله و شخصیت‌های داخلی لبنان در مراسم افتتاح آن حضور داشتند. این میدان تیر سالن سر بسته به مساحت 200 مترمربع است که مجهز به تعدادی از نمونه‌های سلاح‌های انفرادی و متوسط مورد استفاده عناصر مقاومت در درگیری‌ها است. این میدان تیر مجهز به سیستم شبیه‌سازی برجسته است که به صورت اختصاصی برای همین منظور برنامه‌ریزی شده و به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد با سلاح های مورد نظر مواضع و اهداف فرضی اسرائیل را هدف قرار دهند.

به گزارش تسنیم، این پروژه توسط تعداد زیادی از مهندسان و افراد فنی نیروهای مقاومت راه‌اندازی شده و اولین سالن از نوع خود در لبنان است.

ملیتا طی 15 سال اصلی‌ترین پایگاه استقرار مجاهدان مقاومت اسلامی لبنان بوده و خون نزدیک به 500 شهید صخره‌های آن را رنگین ساخته است. هیچ رزمنده‌ای از مقاومت اسلامی لبنان از سیدحسن نصرالله گرفته تا فرماندهان و چریک‌های ساده نیست که حضور در ملیتا و زندگی در آن را تجربه نکرده باشد.

نمایشگاه ملیتا در جنوب جبل عامل، در فاصله 82 کیلومتری از بیروت واقع شده و تنها طی 13 ماه اول راه اندازی خود مورد بازدید 900 هزار نفر از سراسر جهان قرار گرفته است.

این منطقه در ارتفاع 1050متری از سطح دریا قرار دارد و به این ترتیب، یکی از مرتفع‌ترین نواحی کشور لبنان به شمار می رود. این تپه پوشیده از درختان بلوط، میان روستاهای حبوش - جرجوع - ملیخ - اللویزة - جباع - عین بوسوار قرار داشته و عملا بر بخش وسیعی از جنوب لبنان اشراف دارد. نمایشگاه ملیتا در نوع خود در خاورمیانه بی‌نظیر است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها