از قرارداد ستاره‌های فوتبال چقدر گیرشان می‌آید؟

دریافتی عجیب سازمان لیگ از قرارداد فوتبالیست‌ها!

دریافتی عجیب سازمان لیگ از قرارداد فوتبالیست‌ها!
يکشنبه 22 مرداد 1396 - 16:47

هرچند در طول سال هایی که قرارداد بازیکنان به شکل نجومی بالا رفته است همیشه اعتراض به این موضوع وجود داشته است اما آنها در طول فصل مجبور هستند پول هایی پرداخت کنند.

العالم _ ایران

بازیکنانی که در لیگ ایران شاغل هستند معمولا در هر فصل مجبور هستند پول هایی به نهادهای مختلف پرداخت کنند، پول هایی که خیلی از آنها در فوتبال دنیا مرسوم است اما بسیاری از پول هایی که آنها مجبور هستند بپردازند در هیچ کجای دنیا پرداخت می شود.

با پول هایی که بازیکنان مجبور هستند پرداخت کنند اگر فرض کنیم بازیکنی قراردادش با باشگاه مقصد 500 میلیون تومانی است، مجبور است در کمترین حالت حدود 175 میلیون تومان از قراردادش را بابت هزینه های مختلف به مدیربرنامه، سازمان لیگ و اداره مالیات پرداخت کند.، با این شرایط برای بازیکنی که قرارداد 500 میلیون تومانی امضا می کند،  325 میلیون تومان پول می ماند تازه این به شرطی است که باشگاه پول بازیکن تمام مبلغ قرارداد خود را دریافت کند و البته از سوی باشگاه با جریمه انضباطی روبرو نشود.

پرداخت 20  تا 25 درصد به مالیات 

بازیکنان فوتبال ایران مجبور هستند بابت قراردادی که امضا می کنند هر سال 20 تا 25 درصد (بسته به رقم قراردادشان) به اداره مالیات پرداخت کنند، چه تمام قرارداد خود را گرفته باشند چه نگرفته باشند و به همین دلیل است که بسیاری از آنها در مصاحبه هایشان عنوان می کنند که مجبور هستند بابت پولی که نگرفته اند مالیات بدهند. در سال های گذشته رایزنی های زیادی شده است که بازیکنان برطبق دریافتی هایشان مالیات پرداخت کنند اما تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است.

6 درصد پول نامشخص به سازمان لیگ

تمامی بازیکنان و مربی های لیگ برتری مجبور هستند در همان ابتدای عقد قرارداد 6 درصد از مبلغ قراردادشان را به سازمان لیگ بدهند، بدون این که خودشان بدانند این پول را چرا پرداخت می کنند. مدیران سازمان لیگ در توضیح این پول می گویند برای ارائه خدمات به بازیکنان و مربی ها این پول ها را دریافت می کنند در حالی که نه هرگز به شکایت آنها از باشگاه ها رسیدگی می شود و نه سازمان لیگ خدمات خاصی برای آنها در نظر می گیرد.

7 تا 10 درصد به مدیر برنامه

بازیکنانی که با باشگاه ها قرارداد امضا می کنند بسته به توافق با مدیربرنامه هایشان باید بین 7 تا 10 درصد از قراردادشان را به مدیربرنامه اش بدهد، رقمی که البته بازیکنان در همه جای دنیا ملزم به پرداخت آن هستند.


2.5 میلیون تومان عجیب برای صدور کارت بازی

عجیب ترین پولی که بازیکنان باید به سازمان لیگ پرداخت کنند 2.5 میلیون پول بابت صادر شدن کارت بازی است، آن هم کارتی که شبیه آی دی کارت های معمولی خبرنگاران است و اصلا مشخص نیست چرا بازیکنان مجبور هستند این مقدار پول را پرداخت کنند.

8.5 میلیون برای خروج از استان

این پول را آن دسته از بازیکانی باید پرداخت کنند که در نقل و انتقالات می خواهند از یک استان به استان دیگر منتقل شوند و باید این مبلغ را به هیئت فوتبال استان مبدا پرداخت کند. این دسته از بازیکنان مجبور هستند 8.5 میلیون پول پرداخت کنند، قانونی که فقط در ایران اجرا می شود و کسی هم نمی داند این پول چرا پرداخت می شود و صرف چه اموری برای بازیکنان می شود.

2.5 میلیون تومان برای ایفمارک

از دیگر پول های عجیبی که بازیکنان پرداخت می کنند 2.5 میلیون تومان برای انجام تست های پزشکی است در حالی که بعید است حضور آنها در ایفمارک هزینه زیادی برای این نهاد در پی داشته باشد و البته به نظر در سایر کشورها انجام تست پزشکی بر عهده خود باشگاه ها است.

ورزش 3

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها