بیش از 15 میلیون یمنی از آب آشامیدنی سالم محروم هستند

بیش از 15 میلیون یمنی از آب آشامیدنی سالم محروم هستند
دوشنبه 23 مرداد 1396 - 08:24

سازمان ملل متحد در گزارشی با اشاره به اوضاع انسانی فاجعه بار در یمن اعلام کرد که بیش از 15 میلیون نفر از جمعیت  این کشور ، از آب آشامیدنی سالم محروم هستند.

العالم - یمن 

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل (اوچا) روز یکشنبه درگزارش خود همچنین اعلام کرد که 14 میلیون و 80 هزار نفر از مردم یمن، از بهداشت کافی برخوردار نیستند.

درگزارش اوچا آمده است که یمن با ضعف خدمات بهداشتی مواجه است و سیستم های بهداشتی و فاضلاب درنتیجه جنگ که حدود سه سال از شروع آن می گذرد، دارای مشکلات فراوان است.

دراین گزارش آمده است که کودکان و افراد کهنسال ، از جمله اقشاری هستند که بیشترین ضرر را از ناحیه شیوع بیماری وبا در یمن  از آوریل گذشته متحمل شده اند.

گفته می شود که بیماری وبا در یمن تاکنون جان 1971 نفر را گرفته و همچنین 498 هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

به موجب گزارش اوچا، 30 درصد از موارد فوت ناشی از بیماری وبا در یمن، مربوط به افراد مسن و 25 درصد آن متعلق به کودکان است و 41 درصد از مجموع مبتلایان به این بیماری،کودکان هستند.

همچنین درگزارش یاد شده آمده است که بیش از 60 درصد از مردم یمن ، با خطر نبود امنیت غذایی مواجه هستند و 7 میلیون نفر نیز از نبود امنیت غذایی شدید رنج می برند و دو میلیون کودک نیز با سوء تغذیه شدید مواجه هستند.

به گزارش اوچا ، سازمان ملل ، در ژوئیه گذشته 267 هزار و 721 خانواده در 19 استان از مجموع 22 استان یمن را مورد حمایت قرار داده است.

215

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها