کره شمالی سفرای خود را برای جلسه اضطراری فراخواند

کره شمالی سفرای خود را برای جلسه اضطراری فراخواند
دوشنبه 23 مرداد 1396 - 11:17

کره شمالی روز دوشنبه از همه سفرای خود در دیگر کشورها خواست برای شرکت در یک جلسه اضطراری به کشور بازگردند.

العالم ـ آسیا

یک مقام دولتی کره جنوبی با اعلام این خبر گفت که هنوز مشخص نیست پیونگ یانگ چه تعداد از سفرای خود را فرا خوانده اما سفرای کره شمالی در روسیه، چین و سازمان ملل برای شرکت در این جلسه اضطراری وارد کشور شده اند.
یونهاپ، خبرگزاری کره جنوبی به نقل از وی نوشت که این فراخوان پس از آن صورت می گیرد که تنش میان این کشور و آمریکا طی هفته اخیر شدت یافته است اما او از کم و کیف برگزاری این نشست اظهار بی اطلاعی کرده است.
آخرین نشست سفرا و کارداران کره شمالی در پیونگ یانگ مربوط به ماه جولای سال 2015 است که 43 نفر در آن شرکت داشتند.
«تائه هیون» سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی هم امروز گفت که ممکن است در این نشست مسائل مربوط به آمادگی نظامی این کشور، احتمال آزمایش هسته ای جدید، پرتاب یک فروند موشک بالستیک و راههای مقابله با آمریکا مطرح و بررسی شود.
تنش میان کره شمالی و آمریکا پس از آنکه دونالد ترامپ بامداد شنبه گذشته با اعلام تهدیدهای جدید علیه پیونگ یانگ، گفت که خط قرمزهای جدیدی برای این کشور در نظر گرفته است، تشدید شد.
به گزارش ایرنا، وی در سخنان خود گفت: بهتر است «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به جدی بودن آنچه که گفته‌ ام و تبعات آن توجه داشته باشد.
کره شمالی روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد طرحی را برای حمله موشکی به پایگاههای نظامی آمریکا در جزیره گوآم را در دست بررسی دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها