تظاهرات هزاران آمریکایی علیه ترامپ

تظاهرات هزاران آمریکایی علیه ترامپ
سه شنبه 24 مرداد 1396 - 09:54

هزاران نفر از معترضان خشمگین آمریکایی با ورود دوشنبه شب به وقت محلی (بامداد سه‌شنبه به وقت تهران) «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور به نیویورک‌، تظاهراتی علیه وی برپا کردند و به سمت برج ترامپ در شهر نیویورک‌ حرکت کردند.

العالم - آمریکا

شبکه فاکس‌نیوز در این خصوص گزارش کرد، کاروان موتوری ترامپ، مسیری را برای انتقال رئیس‌جمهور آمریکا به سمت برج وی انتخاب کرد تا از دیدرس اکثر معترضان خارج شود. 

معترضان آمریکایی مقابل برج ترامپ در خیابان پنجم شعارهایی علیه دونالد ترامپ چون «نیویورک از تو متنفر است» و «عشق، نه نفرت-این چیزی است که آمریکا را بزرگ می‌کند»، سرمی‌دادند.

تظاهرات کنندگان همچنین نوشته‌هایی را به دست داشتند که پیام هایی چون «استیضاح» و «کاخ سفید جای برتری سفیدپوستان نیست» را منتقل می‌کرد.

بر اساس این گزارش، ظاهراً پلیس نیویورک در محل اعتراضات مستقر شده است و کامیون‌های پر از شن و ماسه را در محل مستقر کرده است تا از آن بعنوان موانعی در اطراف برج ترامپ استفاده کند و همچنین سنگرهایی را در اطراف ورودی اصلی مستقر کرده است.

بعلاوه، تعداد اندکی از طرفداران ترامپ نیز تظاهرات جداگانه ای را نزدیکی هتل «پلازا» نیویورک در حمایت از رئیس‌جمهور آمریکا برگزار کردند و شعار می‌دادند «خدا به رئیس‌جمهور ترامپ برکت دهد» و پرچم‌های آمریکا را با خود حمل می‌کردند و نوشته‌هایی به دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «حالا زمان تفرقه‌ نیست».

معترضان و طرفداران ترامپ که با یکدیگر روبرو شده بودند به روی یکدیگر فریاد می‌کشیدند و شعار می‌دادند «به خانه‌هایتان بروید».

بازگشت ترامپ به برج خود در نیویورک در واقع دو روز بعد از حمله مرگبار در تظاهرات ملی‌گرایان سفیدپوست در «شارلوتسویل» ایالت ویرجینیا صورت می‌گیرد.

ترامپ به خاطر نوع واکنش به این حمله روز شنبه که به کشته شدن یک زن و زخمی شدن 19 نفر دیگر منجر شد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

به دنبال انتقادات شدید از دولت کنونی آمریکا، ترامپ روز دوشنبه (دیروز) در واشنگتن گفت: «خطاب به آنهایی که در خشونت‌های نژادپرستانه این هفته مرتکب جنایت شدند، می‌گویم که شما باید به صورت کامل پاسخگو باشید. عدالت اجرا خواهد شد. همانطور که شنبه گفتم، ما با شدیدالحن‌ترین الفاظ این نمایش گسترده نفرت، تعصب و خشونت را محکوم می‌کنیم. اینها جایی در آمریکا ندارد».

وی آنهایی که موجب برانگیخته شدن خشونت می‌شوند از جمله «سازمان کو کلاکس کلان (KKK)، نئونازی‌ها، طرفداران برتری نژادی سفید پوستان و دیگر گروههای نفرت که برای تمام چیزهایی که ما بعنوان مردم آمریکا عزیز می‌داریم، نفرت انگیز است» را محکوم کرد.

روز شنبه صدها تن از هواداران «ملی گرایی سفید پوستان» و مخالفان آن‌ها در «شارلوتسویل» تجمع کرده و با یکدیگر درگیر شدند. در این تجمع که با شرکت گروه‌های نئونازی، سفیدبرتر پندارها، ملی‌گرایان افراطی و حامیان ترامپ برگزار شد، شعارهای تندی در حمایت از برتری آمریکا، نژاد سفید و علیه مهاجران داده شد.

طبق گزارشات، مدت کوتاهی پس از آن  یک خودرو شماری از معترضان به تجمع نژادپرستان در شهر «شارلوتسویل» ویرجینیا را زیر گرفت. درپی این حوادث تا کنون 1 نفر کشته و 35 تن زخمی شدند.

اعتراضات سفیدپوستان در حمایت از شکایت «جیسون کسلر» وبلاگ‌نویس راستگرا از شورای شهر «شارلوتسویل» به دلیل تصمیم مسئولان این شهر برای برداشتن مجسمه ژنرال «رابرت لی» برگزارش شد. لی در جریان جنگ داخلی آمریکا، ارتش ویرجینا متشکل از حامیان برده‌داری و برتری نژاد سفید را فرماندهی می‌کرد.

از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، جنبش‌های نژادپرست افراطی به خصوص گروه‌های «سفید برتر پندار» که معتقدند سفیدپوستان نژاد برتر هستند، انرژی گرفته و هر از چند گاهی تجمعاتی برگزار می‌کنند.

 

خبرگزاری فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها