جهانگیری:

برداشت‌ ایران از پارس‌جنوبی بیشتر از قطر شد

برداشت‌ ایران از پارس‌جنوبی بیشتر از قطر شد
سه شنبه 24 مرداد 1396 - 16:24

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: امروز به نقطه‌ای رسیده ایم که در پارس جنوبی با قطر به طور مساوی و حتی بیشتر برداشت می‌کنیم.

العالم ـ ایران 

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در فرصت 26 دقیقه‌ای خود برای دفاع از وزرای پیشنهادی دولت با بیان اینکه با یاداوری دیدار گذشته خود با نمایندگان مجلس در پارلمان گفت: آن موقع وضعیت انقدر سنگین بود که جرات می‌خواست بگوییم که در این مسیر می‌خواهیم گام برداریم. 4 سال از آن زمان گذشت و دستاوردهای قبال افتخاری در این دوره رقم خورده است.

وی افزود: ما به فضل الهی علی‌رغم همه محدودیت‌ها در بخش سیاست خارجی امروز به نقطه‌ای رسیدیم که به دولت اعتراض می‌شود که شما منابع خارجی زیادی به کشور وارد نکردید. شما در منطقه خاورمیانه که گروه‌های تکفیری اهدافی را دنبال می‌کنند مسائلی را حفط کردید. دیگر بحث ایران‌هراسی وجود ندارد. ما به یک توافق مهم رسیدیم.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما دیگر از فصل 7 شورای امنیت خارج شدیم و دیگر مخل صلح جهانی تلقی نمی‌شویم و رئیس‌جمهورمان در سازمان ملل پیشنهادی داده و آنجا مورد تایید همه قرار گرفته است. در فضای سیاسی داخلی امروز دیگر کسی دیگری را متهم نمی‌کند. نیروهای انقلاب دور هم جمع شده‌اند،  هدف مشرک را دنبال می‌کنند هدف پیشرفت کشور است.

وی افزود: یادمان نرفته در همین مجلس علیه رئیس و خانواده او سی‌دی پخش می‌کردند، آن هم نه از طرف یک فرد عادی بلکه از طرف رئیس‌جمهور!  اما امروز سه قوه برادرانه در یک راستا و یک جهت کار می‌کنند، البته ممکن است نقدهایی هم به هم داشته باشیم. اتحاد خوبی بین هنرمندان و اصحاب هنر برقرار شده است. در بخش اقتصادی خوشبختانه در سال اول دولت یازدهم مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و این سیاست‌ها شده نقطه قوت برای پیشرفت کشور.

جهانگیری با یادآوری رشد منفی 6.8 درصدی قبل از آغاز به کار دولت یازدهم اظهار داشت:  این رشد منفی با همت دولت به  12 درصد مثبت رسید. آقای زنگنه یکی از کارهای مهمی که انجام داد تمرکز روی پارس جنوبی بود و امروز به نقطه‌ای رسیده است که با قطر به طور مساوی برداشت می‌کنیم و حتی بیشتر از قطر برداشت می‌کنیم. در بخش گازرسانی گفته شده دولت به روستاها کمتر توجه کرد. خیر، بخش اعظمی ارز روستاها در این دولت گازرسانی شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها