انتقاد تند استاد سودانی از نفاق عربستان..

"مفتیان بهشت فروش سعودی دنبال رابطه با ایرانند"

سه شنبه 24 مرداد 1396 - 23:53

یک استاد دانشگاه سودان، از نفاق عربستان در فریفتن سودانی ها برای جنگ در یمن و تلاش های پشت پرده برای برقراری روابط با ایران، به شدت انتقاد کرد.

العالم عربستان

"تاج السر عثمان" در چند توییت پیاپی در صفحۀ توییتر خود مفتی های سعودی را برده فروشانی تحریک کننده خواند که به سربازان سودانی در ازای دفاع از مکه و مدینه بهشت می فروشند، در حالی که خودشان دنبال نجف و تهرانند.

وی پیش بینی کرد به زودی روابط عربستان با ایران بهبود یابد و افزود: ممکن است در آیندۀ نزدیک شاهد ائتلاف "کشورهای محاصره کنندۀ (قطر)" با ایران، به بهانۀ مقابله با اخوان (المسلمین) و گسترش حضور ترکیه (در منطقه) باشیم، در آن شرایط، اصطلاحاتی نظیر مجوس و رافضی حذف خواهد شد و هر کس چنین اصطلاحاتی را بر زبان براند، مجازات خواهد شد.

تاج السر در ادامه نوشت: عثمان العمیر، از سرشناس ترین قطب های مطبوعات عربستان که ناشر نشریۀ ایلاف است، به صراحت از همسایگانِ سودمندِ عربستان و در رأس آن ها ایران می نویسد.. خدا را شکر می کنم که گذشتِ زمان، نقاب ها را برانداخت.

به نوشتۀ وبگاه "وطن" قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق، روز یک شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی با همتای ایرانی خود عبدالرضا رحمانی فضلی در تهران، تاکید کرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، رسماً میانجی گری عراق میان ایران و عربستان برای فرونشاندن تنش میان دو کشور را خواستار شده است، موضوعی که ملک سلمان نیز آن را از الاعرجی درخواست کرده بود.

الاعرجی تاکید کرد که رفتار محترمانه با حجاج و اجازه دادن به آنان برای زیارت بقیع را به عنوان دو نشانِ حسن نیت از نظر ایران، به عربستان ابلاغ کرد و عربستان خاطر نشان کرده است که این خواسته ها را اجرا خواهد کرد و بقیع، اکنون به روی همۀ زائران ایرانی باز است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها