«فارن پالیسی» گزارش داد؛

تلاش عربستان برای جلوگیری از انتشار گزارش کشتار کودکان یمنی

تلاش عربستان برای جلوگیری از انتشار گزارش کشتار کودکان یمنی
پنج‌شنبه 26 مرداد 1396 - 14:37

سازمان ملل پیش‌نویس گزارشی آماده کرده که ائتلاف عربی به رهبری عربستان را متهم به قتل صدها کودک یمنی می‌کند؛ ریاض در تلاش است به هر وسیله‌ای شده مانع از انتشار این گزارش شود.

العالم ـ عربستان سعودی

نشریه «فارن پالیسی» آمریکا از پیش‌نویس یک گزارش سازمان ملل خبر داد که ائتلاف عربی به رهبری عربستان در آن به نقض‌های گسترده حقوق بشری به خاطر هدف قرار دادن کودکان متهم می‌شود و ممکن است کشورهای عضو ائتلاف را در لیست سیاه طرف‌هایی که اقدام به کشتن کودکان می‌کنند، قرار دهد.

در ادامه این گزارش آمده است عربستان سعودی اکنون در تلاش است حمایت آمریکا را بیشتر جلب کند تا واشنگتن اقدام به تشویق سازمان ملل برای عدم انتشار این گزارش کند.

در پیش‌نویش این گزارش آمده ائتلاف سعودی در سال گذشته اقدم به تعرض‌های وحشتناک حقوق بشری علیه کودکان کرده است که طی آن 502 کودک کشته و 838 تن دیگر زخمی شدند.

فارن پالیسی افزود: ائتلاف سعودی تنها طرفی در یمن است که جنگنده و بالگرد نظامی دارد و این موضوع مسئولیتش در قبال ارتکاب این اقدامات را افزایش می‌دهد.

ائتلاف عربی علیه یمن در فروردین ماه دو سال پیش (1394) به بهانه واهی به یمن حمله کرد و تا کنون هزاران نفر از مردم بیگناه این کشور را کشته یا زخمی کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها