بلومبرگ تحلیل کرد؛

نمایشگاه بین‌المللی سوریه، نشانۀ پیروزی بشار اسد

نمایشگاه بین‌المللی سوریه، نشانۀ پیروزی بشار اسد
پنج‌شنبه 26 مرداد 1396 - 18:41

نشریه آمریکایی بلومبرگ، نمایشگاه تجارت در سوریه را که قرار است امروز در دمشق گشایش یابد، اعلام پیروزی بشار اسد و متحدانش توصیف کرد.

العالم - سوریه

به نوشته بلومبرگ، اسد و متحدانش از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی تجارت در سوریه طی پنج سال گذشته برای اعلام پیروزی خود به کشورهایی که سعی در سرنگونی وی داشته اند، استفاده می کنند.

پرچم 23 کشور به عنوان شرکت کنندگان مستقیم این نمایشگاه و پرچم نمایندگان 20 کشور دیگر در ورودی این نمایشگاه در شهر دمشق، پایتخت سوریه به اهتزاز درآمده است.  

این نمایشگاه را عماد خمیس، نخست وزیر سوریه در ساعات پایانی روز پنج شنبه افتتاح خواهد کرد.

ایران و روسیه که در طول درگیری های شش سال گذشته پیوسته کنار اسد بوده اند و همچنین کشور چین، در صدر فهرست شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار دارند.

به گفته خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، شرکت هایی از فرانسه، آلمان و انگلیس هم در این نمایشگاه شرکت دارند.

اسد با کمک نیروهای ایرانی و روس قدرتش را مستحکم تر کرده است. ارتشش مناطق راهبردی و شهرهای اصلی را از مخالفان سوریه پس گرفت و شمار زیادی از  شورشیان و حامیان دولت سوریه هم داعش را وادار به عقب نشینی کرده اند.

درخواست های رهبران غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای کناره گیری اسد به منظور رسیدن به حل و فصلی مذاکره شده، متوقف شده است. تلاش های صلح به هیچ پیشرفت مهمی ختم نشده است.

رابرت فورد، سفیر سابق آمریکا ماه گذشته در گفتگو با سی ان ان گفت: اسد به میزان گسترده ای جنگ داخلی را برده است و در مسند قدرت باقی خواهد ماند.

وی گفت: واقعیت ناراحت کننده این است که شورشیان سوریه که با حمایت آمریکا علیه اسد می جنگند، شکست خورده اند.

خبرگزاری سانا روز چهارشنبه به نقل از خمیس گفت: کشور سوریه به سرعت خود را بازمی یابد و لازم است که ما با ارتش عربی سوریه در پیروزی و در ایجاد آینده ای خوب برای مردممان شریک باشیم.

وی گفت، پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق اعلام پیروزی اقتصادی است و نشان دهنده آمادگی روشن و واقعی برای آغاز روند بازسازی است.

روزنامه الوطن که حامی دولت سوریه است نیز نوشت: سوریه این پیام را به کل جهان می رساند که پیروزی بر تروریسم و کشورهای حامی تروریسم (با اشاره به کشورهای غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس) نزدیک است.

محمد رامز ترجمان، وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز گفت، برگزاری این نمایشگاه به کل جهان نشان داد که سوریه رو به جلو پیش می رود و فرهنگ زندگی در میان سوری ها قوی تر از تروریسم است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها