قطر: پذیرفتن حجاج قطری "سیاسی" است  

قطر: پذیرفتن حجاج قطری
پنج‌شنبه 26 مرداد 1396 - 22:31

وزیر امور خارجه قطر تاکید کرد که این کشور از باز شدن مرزهای عربستان و قطر به روی حجاج قطری هر چند با انگیزه های سیاسی، استقبال می کند.

العالم آسیا

"محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" پنج شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: با وجودی که اقدام پیشین دولت عربستان مبنی برجلوگیری از ورود حجاج قطری و اجازه کنونی برای حج، اقدامی سیاسی است، ما از این تحول که اقدامی رو به جلو برای رهایی از این محاصره تحمیلی است، استقبال می کنیم.

سلمان بن عبدالعزیز، شاه عربستان روز پنج شنبه اجازه ورود حجاج قطری به عربستان از طریق گذرگاه مرزی سلوی برای ادای مناسک حج صادر کرد.

وی هم چنین با میانجی گری شیخ عبدالله بن علی بن عبدالله بن جاسم آل ثانی، به همه شهروندان قطری که مایل به انجام مناسک حج بودند اجازه داد  بدون داشتن مجوزهای الکترونیکی،وارد عربستان شوند.

شاه عربستان هم چنین دستور داد حجاج قطری از فرودگاه بین المللی ملک فهد الدمام و فرودگاه بین المللی الاحساء در میهمانیش شرکت کنند.

 سلمان از موافقت خود با ارسال هواپیماهای خاص خطوط هوایی عربستان به فرودگاه دوحه با هزینه عربستان برای انتقال حجاج قطری به شهر جده و شرکت در مراسم میهمانی "خادم الحرمین الشریفین"! در حج و عمره خبر داد.

 

217

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها