وزارت امور خارجه حادثه تروریستی اسپانیا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه حادثه تروریستی اسپانیا را محکوم کرد
جمعه 27 مرداد 1396 - 11:45

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی و ضد انسانی شب گذشته در بارسلونای اسپانیا با دولت، ملت و خانواده قربانیان و مجروحان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.

العالم ـ ایران

به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه ای، بهرام قاسمی خاطر نشان کرد: پس از شکست های میدانی و پی در پی تروریست های افراطی در منطقه، گسترش عملیات کور تروریستی در اقصی نقاط جهان در دستور کار این جانیان قرار دارد و کشتار مردم عادی و بیگناه از اهداف شوم آنان است.
وی با تاکید بر این واقعیت که تروریسم افسار گسیخته کنونی به معضلی جهانی تبدیل شده است اظهار کرد: امروز تروریسم کور داعشی همه مرزهای جغرافیایی و عقیدتی را در نوردیده و اکنون جهان و همه مردم در سراسر گیتی از خاورمیانه تا آفریقا و از شرق دور تا اروپا هدف اقدامات پلید و ضد بشری آنان است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه معضلات جهانی راه حل جهانی دارند، تصریح کرد: امروزه هیچ کشوری حتی حامیان آشکار و نهان تروریست ها نمی توانند از این خطر و بلای نکبت بار جهانی احساس امنیت کنند.
وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که همه کشورهای صلح طلب و آنانی که مبارزه با تروریسم را در معنای واقعی خود در سر لوحه کار خود دارند، مسئولانه اتحادی جهانی علیه خشونت، ناامنی و ترور تشکیل دهند و فارغ از هرگونه اختلاف نظرهای ممکن، اولویت نخست خود را صادقانه و با اراده ای راسخ به تلاش برای مبارزه و ریشه کنی با این سوداگران مرگ و نفرت و بزرگترین خطر برای امنیت بین المللی اختصاص دهند.
قاسمی تاکید کرد: در این راه و مبارزه مقدس، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم که همواره در خط مقدم مبارزه با افراط گرایی و ترور قرار داشته و هزینه های فراوانی نیز تاکنون پرداخت کرده است، آماده کمک و همکاری با جامعه جهانی است.

آخرین خبرها حاکی است که پلیس اسپانیا دومین حمله تروریستی را خنثی و ۵ فرد مجهز به کمربند انتحاری را کشته است. بیشتر بدانید

خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از بارسلون گزارش داد، دستگاه های حفاظت شهری و دفاع غیرنظامی اسپانیا اعلام کردند که کشته ها و زخمی های حمله تروریستی عصر پنجشنبه در بارسلونا از هجده ملیت مختلف بوده اند. بیشتر بدانید

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله با یک خودروی ون به مردم در بارسلونای اسپانیا را بر عهده گرفته است.بیشتر بدانید

منابع پلیس اعلام کرد در حادثه برخورد یک دستگاه ون با گروهی از عابران پیاده در شهر بارسلونا اسپانیا تاکنون دست کم 13 نفر کشته شدند. بیشتر بدانید

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها