20 هزار نیروی مردمی عراق در عملیات تلعفر شرکت می کنند

20 هزار نیروی مردمی عراق در عملیات تلعفر شرکت می کنند
جمعه 27 مرداد 1396 - 21:32

سخنگوی نیروهای مردمی عراق (حشد شعبی) از مشارکت قطعی این نیروها در آزادسازی شهرستان تلعفر از دست داعش خبر داد.

العالم - عراق

احمد أسدی امروز جمعه با تأیید خبر مشارکت نیروهای الحشد در آزادسازی شهرستان تلعفر، شمار این نیروها را 20 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش شبکه المیادین، اسدی همچنین گفت که حیدرالعبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق زمان آغاز این عملیات را اعلام خواهد کرد.

وی در مورد عناصر تروریستی داعش در منطقه تلعفر نیز گفت که بر اساس اطلاعات به دست آمده، افراد بیگانه در بین عناصر داعش در این منطقه وجود دارند ولی هویت آن‌ها هنوز مشخص نشده است.

سخنگوی نیروهای مردمی عراق در مورد عملیات تلعفر نیز گفت که این عملیات زمان زیادی طول نخواهد کشید و طی چند هفته تلعفر آزاد خواهد شد.

اسدی به سخنان مقتدی الصدر که گفته باید سلاح منحصرا در دست دولت این کشور باشد، اشاره کرد و گفت: ما نیز با آقای صدر موافقیم ولی نیروهای مردمی نیز جزئی از دولت است.

وی به قانون نیروهای مردمی عراق اشاره کرد و اظهار داشت که این قانون تنها قانون در عراق است که بیش از دو سوم نمایندگان پارلمان به آن رای داده‌اند.

سخنگوی نیروهای مردمی عراق افزود: مرجعیت دینی نجف اشرف تنها مرجعیت نیروهای الحشد بوده و در این باره اختلافی وجود ندارد.

اسدی در مورد سفر اخیر صدر به عربستان نیز گفت که این کشور در بن‌بست سختی گرفتار شده به ویژه بعد از شکست در یمن؛ به همین دلیل به دنبال نزدیکی به عراق است تا خود را از این محاصره روحی نجات دهد.

وی از مقتدی الصدر خواست در مورد این سفر توضیحات بیشتری دهد.

سخنگوی نیروهای مردمی عراق همچنین گفت که با مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در مورد مسئله همه پرسی اختلاف دارد.

فالح الفیاض، رئیس هیأت نیروهای مردمی عراق چهارشنبه این هفته اعلام کرده بود که نیروهایش در عملیات آزادسازی شهرستان تلعفر از گروه تروریستی داعش مشارکت خواهند داشت.

شهرستان تلعفر همچنان در اشغال گروه تروریستی داعش است. نیروی هوایی ارتش عراق سه شنبه این هفته با پرواز بر فراز این شهرستان و هدف قرار دادن مواضع داعش از آغاز عملیات آزادسازی تلعفر خبر داد.

این شهرستان با مرکزیت شهر تلعفر، ترکمن نشین بوده و مقامات ترکیه بارها درباره مشارکت نیروهای مردمی عراق در عملیات آزادسازی آن هشدار داده‌اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها