احمدی لاشکی در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت:

تولید نفت در دوران «زنگنه» به 3 میلیون بشکه در روز افزایش یافت

تولید نفت در دوران «زنگنه» به 3 میلیون بشکه در روز افزایش یافت
شنبه 28 مرداد 1396 - 19:20

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس گفت: در زمان مسئولیت زنگنه در وزارت نفت، تولید نفت به سه میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

العالم _ ایران / سیاسی

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه 28 مردادماه) پارلمان و در جریان بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، طی سخنانی در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت، اظهار داشت: آقای زنگنه در سال‌های 50 تا 56 کارشناسی ارشد در رشته عمران را از دانشگاه تهران با رتبه ممتاز دریافت کرده و فارغ‌التحصیل شده است و در واقع از گروهبانی به ژنرالی رسیده اما امتیازات او ویژه بوده است.

وی افزود: زنگنه 26 سال سابقه وزارت نفت دارد و اگر امروز بار دیگر مورد اقبال نمایندگان مجلس قرار گیرد، برای سال سی‌ام وزیر می‌شود و دهمین رأی اعتماد را از مجلس می‌گیرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس تصریح کرد: امروز اگر در اوپک بحث می‌شود، پیش از بحث نفت، شخص زنگنه برندی در آن مجموعه است؛ اگر ایرادات زنگنه را مطرح می‌کنید، خوب است هنرهایش را نیز بگویید.

احمدی لاشکی در ادامه اظهار داشت: پیش از دوران زنگنه در وزارت نفت، تولید نفت 9.8 بود که امروز به 3 میلیون و 900 هزار بشکه رسید و به 1270 بشکه افزایش یافته است و میزان صادرات نفت نیز در زمان وی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در میزان صادرات نفت در ابتدای وزارت آقای زنگنه 1.2 میلیون بشکه صادرات نفت داشتیم که امروز دو و نیم میلیون بشکه افزایش یافته است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس تأکید کرد: 78 شهر جدید و بیش از 9 هزار روستا در دوران وزارت زنگنه گازرسانی شده که این موجب خوشحالی روستاییان و خشنودی آنها از نظام، رهبری انقلاب و دولت شده است؛ بی انصافی است که بگوییم در دوران وزارت زنگنه اتفاقاتی نیفتاده است. این اتفاقات بزرگ و موثری است.

احمدی لاشکی افزود: برنامه‌ای که آقای زنگنه ارائه داده، حتما بدون نقص نیست اما در کنار مشکلات، راهکارها را هم ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: اعلام می‌کنند که برنامه‌های زنگنه حدود 48 درصد همسو با قوانین بالادستی و بالای 40 درصد منطبق با این قوانین و 13 درصد هم که جزو بسیار کوچکی در حوزه ساختارهای وزارت نفت است، مغایر با اهداف و قوانین بالادستی است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر برای ارتقای نظام مالی در کشور و صادرات نفت موثر بوده است، گفت: بنده زنگنه را قانونمند می‌دانم چراکه وی فردی است که براساس معیارهای قانونی عمل می‌کند اما به تنهایی نمی‌تواند امور را پیش ببرد لذا باید از او حمایت کنیم.

احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: انشاءالله مجلس کمک خواهد کرد تا میزان آرای زنگنه دو رقمی شود. آقای زنگنه! اینبار حتما تلاش کنید زنگنه‌هایی تحویل شود و شما تنها نباشید.

** لاهوتی: صادرات روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت جزو افتخارات زنگنه است

همچنین در ادامه این جلسه، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت گفت: آقای زنگنه به هیچ وجه نمی‌خواست در باشگاه صنعت نفت سمتی داشته باشد، بنده یک سال قبل از وی شنیدم که گفته حاضر است، باشگاه نفت را واگذار کند، امروز باشگاه داری یک کار سخت و دشوار است.

وی تصریح کرد: امروز ما این افتخار را داریم که بیش از 2.5 میلیون بشکه نفت به دنیا صادر کنیم که این از افتخارات زنگنه است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود: 5 فاز پارس جنوبی در این دولت به بهره برداری رسید آیا این افتخار نیست؟

لاهوتی اضافه کرد: یکی از افتخارات دولت روحانی اقدامات زنگنه است، امروز گاز به زاهدان رسیده که این جزو آرزوها بود و زنگنه توانست کار به این عظمت را انجام دهد.

وی با اشاره به میزان تولیدات پتروشیمی در کشور گفت: میزان تولیدات محصولات پتروشیمی از 40 میلیون تن به 50 میلیون تن رسیده که شاهد رشد 24 درصدی هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: تا پایان سال 96 در بحث بنزین در حال خودکفا شدن هستیم.

لاهوتی اضافه کرد: در بحث توتال ما در مجلس به دولت گفتیم که باید 67 میلیارد دلار، سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشد که این هم از همت آقای زنگنه است و سرمایه‌گذاری انجام داده است.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها