رمزگشایی از استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس برای قهرمانی

رمزگشایی از استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس برای قهرمانی
شنبه 28 مرداد 1396 - 20:32

آنالیزی از دیدار این هفته پرسپولیس را مرور می‌کنیم.

العالم-ایران / ورزشی

تغییر استراتژی برانکو در بازی این هفته پرسپولیس به عملکرد فوق‌العاده این تیم در سمت چپ ختم شد. زوج محمد انصاری و وحید امیری بیشتر حملات پرسپولیس را شکل می‌داد. امیری نگرانی بابت پوشش فضای پشتش نداشت و با خاطری جمع در حملات شرکت می‌کرد.

بازگشت انصاری به دفاع چپ دوباره توازن را از پرسپولیس گرفت و منجر به این شد که نزدیک به نیمی از حملات پرسپولیس از کانال چپ صورت بگیرد. پس از مدت‌ها بالاخره تیم برانکو رنگ دفاع چپ تخصصی را دید و زهردارتر از قبل شد.

با توجه به نمودار بالا تشخیص این که امیری و انصاری بیشترین فعالیت را در این بازی داشتن خیلی هم سخت نیست. حتی در صحنه گل هم که چند خط پایین‌تر قرار داده‌ایم، مشخص است که امیری و انصاری در کنار هم زوج تشکیل داده‌اند.

وحید امیری بعد از محسن مسلمان که طراحی حملات را برعهده داشت، بیشترین پاس را از محمد انصاری دریافت کرد. انصاری در این مسابقه ده پاس صحیح به وحید امیری داد. امیری هم دقیقا ده پاس برای محمد انصاری ارسال کرد. در حالی که هیچ بازیکنی به غیر از مسلمان، به اندازه انصاری به وحید امیری پاس نداده بود. با ذکر این که نعمتی و منشا بازیکنان تعویضی پرسپولیس در این مسابقه یک پاس به امیری دادند، اینفوگرافی زیر را مشاهده می‌کنید.

امیری در این مسابقه وظیفه‌ای را به عهده داشت که بارها در تیم ملی تمرین کرده است. امیری بدون توجه به تصمیم بازیکن صاحب توپ، زمانی که مالکیت توپ به پرسپولیس می‌رسید، از کانال‌های کناری به سمت دروازه سیاه‌جامگان فرار می‌کرد. در تصویر زیر به خوبی مشخص است که امیری توجهی به طارمیِ صاحب توپ ندارد و به سرعت تصمیم به فرار از گوشه زمین گرفته است.

میری در نفشی بازی کرد که کی‌روش از او یک ملی‌پوش ساخته بود. همین باعث شد که مثمرثمرترین بازیکن پرسپولیس هم باشد. امیری در این مسابقه بیشتر از هر بازیکنی پاس کلیدی ارسال کرده بود. امیری هم سانتر منجر به گل سالم و هم یکی از پاس‌گل‌های آفساید این دیدار پرسپولیس را داده بود. همه موقعیت‌های خطرناک پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. یک گل سالم، دو گل آفساید، خطای پنالتی (گرفته نشده) روی علیپور، و همچنین بهترین موقعیت‌های پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. تصاویری از این اتفاق را مرور می‌کنیم که طراحی حملات خطرناک پرسپولیس از سمت چپ بوده است. 

وبسایت رسمی برنامه نود

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها