جهانگیری: مهمترین اولویت ما حل چالش عظیم بیکاری است

جهانگیری: مهمترین اولویت ما حل چالش عظیم بیکاری است
يکشنبه 29 مرداد 1396 - 20:05

معاون اول رئیس‌جمهور گفت:‌ امیدواریم با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از نظر اشتغال و معیشت شاهد وضع بهتر مردم باشیم.

العالم-ایران سیاسی

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (یکشنبه 29 مرداد) در حاشیه اولین جلسه هیئت دولت دوازدهم، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: من قبل از هر چیز از اعتماد رئیس‌جمهور به اعضای دولت و رای بسیار خوب و قاطع مجلس به وزرا تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم با هماهنگی دولت و مجلس می‌توان برای حل مشکلات مردم گام‌های جدی‌تر برداشت، گفت: رئیس‌جمهور در اولین جلسه به مطالبات و اولویت‌هایی اشاره کرد و از وزرا خواست با توجه به اولویت‌های رئیس‌جمهور و برنامه‌ای که به مجلس داده‌اند، برنامه عملیاتی طراحی کنند.

جهانگیری با بیان اینکه مهمترین اولویت ایجاد اشتغال و حل چالش عظیم بیکاری است و رئیس‌جمهور از وزارت‌ امورخارجه و بانک مرکزی خواستند در تامین منابع خارجی و داخلی تلاش کنند، اظهار داشت: منشوری تهیه شده بود که قرائت شد تا تمام اعضای دولت توان خود را به کار بگیرند و منافع کشور را بر هر منفعتی ترجیح دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور درباره اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: من فکر می‌کنم اقتصاد مقاومتی یک نسخه دقیق است که برای پیشرفت کشور طراحی و توصیه شده و 26 بند دارد. باید اقتصادی بسازیم که در مقابل تکانه‌های خارجی مقاوم باشند. یکی از این اتفاقات کاهش قیمت نفت بود که برای اولین بار به حدود 30 دلار رسید، اما در زندگی مردم تغییری ایجاد نکرد و این سیاست را در دولت دوازدهم ادامه می‌دهیم.

وی افزود: امیدواریم با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از نظر اشتغال و معیشت شاهد وضع بهتر مردم باشیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها