افشاگری بین المللی دربارۀ زندان های امارات در یمن

افشاگری بین المللی دربارۀ زندان های امارات در یمن
دوشنبه 30 مرداد 1396 - 02:41

سازمان ملل از حمایت های امارات از گروه های مسلح در یمن و بازداشت غیرقانونی و ناپدید شدن افراد در زندان های امارات در یمن پرده برداشت.

العالم یمن

تیم کارشناسان کمیتۀ تحریم های بین المللی ضد یمن، با انتشار گزارشی فاش کرد که گروه های مسلح در یمن، به طور مستقیم از امارات و عربستان پول می گیرند و یکی از این گروه ها در تعز که سرکردگی آن را شخصی به نام ابوالعباس السلفی به عهده دارد، از حمایت مالی امارات برخوردار است و مسئول اصلی مجال دادن به عناصر القاعده برای جولان دادن در یمن به شمار می رود.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل، از زمان دریافت گزارش تیم کارشناسان در اوائل ماه جاری میلادی، از افشای جزئیات آن خودداری کردند، اما یکی از خبرگزاری ها و همچنین سازمان دیده بان حقوق بشر، با درز بخشی از اطلاعات این گزارش فاش کردند که امارات، به صورت مستقیم و از طریق عوامل بومی خود، در برخی از استان های جنوب یمن، زندان هایی غیرنظامی دایر کرده است.

تیم کارشناسان همچنین از این که اعضای ائتلاف سعودی تلاش میکنند تخلفات نیروهایشان در بمباران هوایی یمن را پشت ائتلاف پنهان کنند، ابراز نگرانی کرد.

تیم کارشناسان همچنین با ارائه مدارکی مستند، از ضبط کامیونی با پلاک دبی – 13933 در تاریخ 27 نوامبر خبر داد. این کامیون که در یک پست ایست بازرسی در نزدیکی مأرب ضبط شد، حامل تجهیزات لازم برای ساخت 30 فروند پهپاد "کاشف -1" بود.

علاوه بر این، تیم کارشناسان در گزارش محرمانۀ خود فاش کرد که ائتلاف عربستان، ورود خبرنگاران و برخی از سازمان های غیردولتی به یمن را ممنوع کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها