«مسجد الاقصی» در معرض فروپاشی قرار دارد/ موضع گیری اعراب «فاجعه» است

«مسجد الاقصی» در معرض فروپاشی قرار دارد/ موضع گیری اعراب «فاجعه» است
سه شنبه 31 مرداد 1396 - 12:46

64 مورد حفاری و تونل در چهار جهت مسجد الاقصی کشف شده و موضع گیری رسمی اعراب و کشورهای اسلامی در قبال مسجد الاقصی مصیبت بار و فاجعه است.

العالم - فلسطین اشغالی

بر اساس گزارش شبکه فلسطین الیوم، موسسه القدس الدولیه در گزارش سالانه خود از تعداد حفاری های انجام شده در زیر مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی پرده برداشت.

در گزارش این موسسه آمده است: 64 مورد حفاری و تونل در چهار جهت مسجد الاقصی کشف شده است که تهدیدی برای فروپاشی این مسجد به شمار می رود. نشست سران کابینه اسرائیل در یکی از تونل های واقع در بخش غربی مسجد الاقصی در ماه مِی گذشته همزمان با پنجاهمین سالگرد اشغال کامل قدس این پیام را می دهد که عالی ترین مقامات سیاسی اسرائیل مسئول این حفاری هستند و می خواهند از آن برای گسترش تاریخ جعلی یهود استفاده کنند. این در حالی است که اسرائیل قصد دارد نقشه خود مبنی بر احداث مونوریل بر فراز الاقصی را اجرایی کند.

در ادامه این گزارش تصریح شده است: اشغالگران بیش از هر زمان دیگری تلاش می کنند تا به تنهایی سرنوشت مسجد الاقصی را در کنترل خود بگیرند. پلیس اسرائیل و وزیر جنگ این رژیم به دلیل تسهیل تجاوزات شهرک نشینان صهیونیست توسط این شهرک نشینان افراطی مورد تقدیر قرار گرفتند. اسرائیل علاوه بر تلاشهای سیاسی و امنیتی برای هدف قرار دادن مسجد الاقصی، در صدد است تا اقدامات اشغالگرانه خود علیه الاقصی را هم قانونی کند و اخیرا نیز پارلمان اسرائیل (کنست) اقدام به بررسی قانون پخش اذان در فلسطین کرده است.

این موسسه فلسطینی همچنین افزوده است: تعداد افراد متجاوز به مسجد الاقصی از ابتدای ماه آگوست در سال 2016 میلادی تا پایان همین ماه در سال 2017 میلادی به حدود 23 هزار و 661 مهاجم رسیده است؛ در سال گذشته این تعداد 13 هزار و 733 نفر بوده که 58 درصد افزایش داشته است و به حدود 23 هزار و 661 نفر رسیده که از اشغال مسجد الاقصی در سال 1967 میلادی تاکنون بی سابقه است.

این موسسه فلسطینی در پایان به تلاش برخی کشورهای عربی برای مصادره دستاوردهای مسجد الاقصی به ویژه طی یک ماه اخیر اشاره کرد و بیان داشت: باید پیرامون مردم و مراجع دینی گرد آییم و اهالی سرزمین های اشغالی را به عدم پذیرش قطعنامه هایی که به نفع اشغاگران است، ترغیب کنیم. موضع گیری رسمی اعراب و کشورهای اسلامی در قبال مسجد الاقصی مصیبت بار و فاجعه است. اتحادیه عرب پس از پایان تلاش اشغالگران برای تحمیل برخی شرایط به فلسطینی ها تشکیل جلسه داد! این سازمان روش سازمان همکاری اسلامی را ادامه می دهد.

موسسه بین المللی قدس تاکید است: خطر اصلی در برهه کنونی این است که اکثر حکومت های عربی و  اسلامی آماده عقب نشینی در قبال حق مسجدالاقصی هستند و یا اینکه این مسجد را تنهابگذارند تا با سرنوشت خود تنها شود. باید با این فشارها مقابله کنیم و برای تشکیل جبهه حمایت به عنوان جایگزین الاقصی و المجتمع المقدسی تلاش کنیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها