شهردار تهران در جمع خبرنگاران:

نیروهای شهرداری تعدیل نمی شوند

نیروهای شهرداری تعدیل نمی شوند
چهارشنبه 1 شهريور 1396 - 16:03

شهردار تهران، گفت: تا سه ماه آینده مطالبات شهرداری از دولت تعیین تکلیف خواهد شد.

العالم-ایران/سیاسی

 محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اولویت‌های خود در شهرداری تهران، اظهار داشت: برای شهری به این وسعت نمی‌توان یک موضوع خاص را به عنوان اولویت انتخاب کرد چرا که بسیاری از مسائل با یکدیگر مرتبط هستند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ‌آلودگی هوا به ترافیک، حمل‌ونقل عمومی و منابعی که در اختیار شهر است ارتباط دارد.

شهردار تهران افزود: از روز شنبه در دفتر کارم در شهرداری تهران مستقر خواهم شد و نسبت به تعیین مسئولیت‌ها و معاونین جدید اقدام خواهم کرد.

نجفی افزود: سیاهه و فهرستی نیز از اولویت‌های جاری شهر تهران تهیه خواهد شد که اولویت نخست ما موضوع بازگشایی مدارس و مهر ماه است که کمتر از یک ماه فرصت داریم تا برنامه‌ریزی‌های لازم را برای بازگشایی مدارس انجام دهیم و ما در حدی که خداوند توان بدهد و قدرت داشته باشیم در جهت افزایش آرامش و آسایش شهروندان اقدام می‌کنیم.

وی بیان داشت: در آستانه هفته دولت به همه دولتمردان و رئیس جمهور نیز این هفته را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی موفق باشند.

شهردار تهران افزود: بعد از 14 سال برای نخستین بار است که شهرداری و دولت با هم هماهنگ می‌شوند که این هماهنگی به نفع شهر است و بسیاری از مسائل و مشکلات در این هماهنگی مابین ارگان‌های مختلف رفع خواهد شد.

نجفی بیان داشت: یکی از مباحثی که مابین دولت و شهرداری است مطالبات شهرداری از دولت است که تا سه ماه آینده این موضوع را حل و فصل خواهیم کرد.

وی بیان داشت: تا سه ماه آینده نشست‌هایی را با ارگان‌های مختلف خواهیم داشت و توافق‌نامه‌هایی نیز تنظیم خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در جلسات هیأت دولت حضور خواهید یافت، گفت: بستگی به نظر رئیس جمهور دارد که اجازه بدهند در جلسات به طور منظم حضور داشته باشم یا خیر.

نجفی درباره تغییر مدیران شهرداری نیز افزود: اصل را به تغییر مدیران قرار ندادم و ارزیابی‌های لازم را انجام خواهم داد هر یک از مدیران شایستگی داشته باشند در چارچوب وظایف اقدام خواهم کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا نیروهای شهرداری تعدیل خواهند شد، گفت: بنده نگفته‌ام که نیروهای شهرداری تعدیل می‌شوند بلکه منظورم این بود که نسبت به شهر لندن نیروهای شهرداری تهران بیشتر است.

شهردار تهران بیان داشت: بنده از نظرات و ایده‌های دیگر کاندیداهای شهرداری تهران استفاده خواهم کرد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها