پاسخ شریعتمداری به شایعه پراکنی یک کانال ضدانقلاب

پاسخ شریعتمداری به شایعه پراکنی یک کانال ضدانقلاب
يکشنبه 5 شهريور 1396 - 12:23

مدیرمسئول روزنامه کیهان بابیان اینکه ماجرای گلپور به ملاقات خاتمی و جرج سوروس چه ربطی دارد، گفت: آن‌ها بسیار ناشیانه عمل کرده و علت اصلی نگرانی خود را لو داده‌اند، چرا باید موساد نگران لو رفتن ملاقات خاتمی با جرج سوروس باشد؟

العالم- ایران/ سیاسی

 سایت ضدانقلابی «آمد نیوز» که مقر آن در سازمان اطلاعاتی ترکیه «میت» است و زیر نظر MI6 انگلیس اداره می‌شود در کنار کینه‌توزی‌های فراوان و آشکاری که علیه اسلام و انقلاب بروز می‌دهد اصرار دارد که هرازچندگاه علیه حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان مطلبی داشته باشد، آمد نیوز اخیراً با انتشار یک عکس نوشته به خبر محاکمه رضا گلپور که به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت‌شده اشاره‌کرده و نوشته است رضا گلپور نویسنده کیهان بوده است و در همان عکس نوشته آورده است که شریعتمداری شایعه ملاقات خاتمی با جرج سوروس را منتشر کرده بود.

در همین زمینه فارس نظر حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان را جویا شد و شریعتمداری در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: ابتدا باید عرض کنم آمد نیوز را موساد باواسطه MI6 اداره می‌کند و میت برای رد گم کنی است کما اینکه حمله چند روز قبل بی‌بی‌سی فارسی به آمد نیوز هم ردگم کن بوده است.

شریعتمداری گفت: از کینه‌توزی ضدانقلاب علیه کیهان نه‌فقط تعجب نمی‌کنیم بلکه این کینه‌توزی‌ها و دروغ‌پراکنی‌ها را نشانه حقانیت راه خود می‌دانیم البته این دشمنی‌ها به‌اندازه‌ای فراوان است که اگر قرار باشد به هرچه می‌نویسند و می‌گویند پاسخ بدهیم باید همه‌وقت و فرصت خود را در این زمینه صرف کنیم. وی اظهار داشت به‌عنوان‌مثال درباره همین مسئله که گلپور نویسنده کیهان بوده است، اگرچه صحت ندارد ولی برفرض صحت چه چیزی را اثبات می‌کند؟ اما ازقضا این قضیه نه‌فقط صحت ندارد بلکه کاملاً برعکس هم بوده است و یا ملاقات خاتمی با جرج سوروس، سرمایه‌دار صهیونیست و معروف به پدر کودتاهای مخملی شایعه نیست بلکه یک واقعیت مستند و غیرقابل‌انکار است. 

«خوشبختانه کنار هم نهادن این دو موضوع که ظاهراً بی‌ارتباط به نظر می‌رسند ضمن آنکه مصداق بارز حماقت دشمنان است و به قول حضرت سجاد علیه‌السلام جای شکر دارد، انگیزه اصلی آن‌ها از این دروغ‌پراکنی را هم به‌وضوح نشان می‌دهد.»

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره‌ رضا گلپور تصریح کرد: وقتی رضا گلپور در سال 81 کتاب خود بنام «شنود اشباح» را منتشر کرد ازآنجاکه ظاهر کتاب علیه برخی از اصلاح‌طلبان بود، خیلی‌ها بدون توجه به موضوع اصلی کتاب درباره آن به‌به و چه چه کردند ولی بنده فقط چند روز بعد از انتشار کتاب طی یادداشتی طولانی و 8 ستونی در روزنامه کیهان 8 بهمن 81 — یعنی 15 سال قبل — که متن آن موجود و برای همگان قابل‌دسترسی است به‌نقد شنود اشباح پرداختم و با ارائه دلایلی از متن کتاب که به‌گونه‌ای کاملاً محترمانه نیز مطرح‌شده بود، دو هدف اصلی نویسنده را از یک‌سو متهم کردن دانشجویان پیرو خط امام به دستور گرفتن از شوروی در تسخیر لانه جاسوسی یعنی همان دروغ بزرگی که آمریکا درپی القاء آن بود و از سوی دیگر، پاک کردن رد پای شبکه موساد دانستم که با عنوان «شبکه زیتون» در دوران طاغوت در ایران حضور داشت. در آن یادداشت پیش‌بینی کرده بودم که حرکت بعدی نویسنده متهم کردن حضرت امام (ره) است که این پیش‌بینی هم به وقوع پیوست و گلپور در جلد دوم کتاب مزبور که آماده انتشار کرده بود به‌صراحت علیه حضرت امام (ره) موضع گرفته بود که البته به همین علت اجازه انتشار نیافت.

وی اضافه کرد: او بعد از انتشار یادداشت بنده در نقد شنود اشباح و نشان دادن هدف اصلی آن، از من شکایت کرد ولی ازآنجاکه می‌دانست دلایل بنده مستحکم و غیرقابل‌انکار است پی گیر شکایت خود نشد گلپور بعد از انتشار شنود اشباح عازم لبنان بود که بنده با توجه به مشکوک بودن هویت وی، مخصوصاً احتمال ارتباط با موساد به برادران حزب‌الله لبنان درباره هویت وی هشدار دادم که آنان ضمن تشکر اعلام کردند از هویت وی بی‌خبر نیستند.

شریعتمداری ادامه داد: تمامی این موارد به‌صورت مکتوب موجود است و در روزنامه کیهان چاپ‌شده که برای همگان قابل‌دسترسی است و فحاشی‌های گلپور به بنده و کیهان نیز موجود است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره اینکه گلپور نویسنده کیهان بوده است گفت: اولاً، او هیچ‌گاه عضو کیهان نبوده است. ثانیاً، افراد مختلف برای روزنامه‌ها مطلب می‌فرستند که بعضی‌اوقات در صورت همخوانی آن بامشی روزنامه چاپ می‌شود و گلپور هم حدود 20 سال قبل دو یا سه مطلب برای کیهان فرستاده بود که بعد از بررسی چاپ شد. ولی بعد از تردید در هویت او مخصوصاً بعدازآنکه شنود اشباح را نوشت و تردید بنده درباره ارتباط او با بیگانگان قوت گرفت، نه‌فقط هیچ مطلبی از او چاپ‌نشده بلکه به‌شدت با او درگیر بوده و اصرار بر افشای هویت او داشته‌ایم، آن‌هم 15 سال قبل از آنکه مراکز امنیتی متوجه هویت او شوند.

وی درباره اینکه به نظر شما باوجودآنکه شما 15 سال قبل یعنی حتی قبل از دستگاه‌های اطلاعاتی و قضائی به هویت گلپور پی برده و نسبت به آن هشدار داده بودید، چرا سایت مورداشاره درپی آن است که گلپور را نویسنده کیهان معرفی کند و برفرض که او نویسنده کیهان بود چه ربطی به موضوع جاسوسی او دارد گفت: برای آن‌ها، گلپور و ماجرای جاسوسی او اهمیتی ندارد، نگرانی اصلی آن‌ها جای دیگری است که ناشیانه به آن اعتراف کرده‌اند.

شریعتمداری ادامه داد: سایت مزبور در آن خبر کوتاه بدون آنکه ماجرا به ملاقات خاتمی با جرج سوروس ربطی داشته باشد پای آن ماجرا را به میان کشیده و نوشته است این شریعتمداری همان کسی است که شایعه ملاقات خاتمی با جرج سوروس را مطرح کرده بود! خب، این نکته به نظر شما عجیب نیست؟ ماجرای گلپور به ملاقات خاتمی و جرج سوروس چه ربطی دارد؟! آن‌ها بسیار ناشیانه عمل کرده و علت اصلی نگرانی خود را لو داده‌اند. چرا باید موساد نگران لو رفتن ملاقات خاتمی با جرج سوروس باشد؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: این نکته ازآنجا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که جرج سوروس یک سرمایه‌دار یهودی صهیونیست است و به پدر کودتاهای رنگی شهرت دارد کودتاهایی نظیر آنچه در فتنه 88 و تحت عنوان به‌اصطلاح جنبش سبز! شاهد بودیم. سوروس تأمین‌کننده منابع مالی کودتاهای مخملی است و دقیقاً به همین علت است که خاتمی به‌عنوان یکی از عاملان اصلی فتنه 88 از افشای ملاقات‌های خود با او وحشت دارد، چراکه این ملاقات در وطن‌فروشی سران فتنه تردیدی باقی نمی‌گذارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: حتماً به خاطر دارید که در جریان فتنه 88 نتانیاهو به‌صراحت گفته بود اصلاح‌طلبان اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند و شیمون پرز اعلام کرد اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با جمهوری اسلامی می‌جنگند و شعار نه غزه نه لبنان را سایت وزارت خارجه اسرائیل به فتنه گران دیکته کرده بود. همه این اسناد در کیهان چاپ و منتشرشده است بنابراین حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده و فتنه شکست‌خورده است طبیعی است که برای پاک کردن ردپای فتنه گران و سفید کردن سوابق آن‌ها تلاش کند و یکی از اصلی‌ترین و ننگ‌آورترین ردپاها ملاقات خاتمی با جرج سوروس است که به پدر کودتاهای رنگی و تأمین‌کننده منابع مالی کودتاگران شهرت دارد.

شریعتمداری گفت: خبر مربوط به ملاقات خاتمی با جرج سوروس برخلاف آنچه سایت وابسته به انگلیس و اسرائیل در پی القاء آن است شایعه نیست بلکه یک واقعیت مستند و غیرقابل‌انکار است که بارها به آن پرداخته‌ایم و جالب آنکه آقای خاتمی به همین علت از بنده شکایت کرده است ولی علی‌رغم اصرار من به تشکیل دادگاه و ارائه اسناد ملاقات وی با جرج سوروس، ایشان از پی گیری شکایت خویش طفره رفته و خودداری می‌کند که تصور می‌کنم خاتمی با طرح شکایت در پی رفع اتهام از خود بوده نه آنکه پیگیر آن باشد و ازآنجاکه اقدام سؤال‌برانگیز خود را قابل‌انکار نمی‌داند حاضر به تشکیل دادگاه نیست. شریعتمداری گفت لازم است بدانید که جرج سوروس در فتنه آمریکائی - اسرائیلی 88 نقش فعالی داشت و بعد از شکست فتنه نیز در مصاحبه با CNN گفت قول می‌دهم که تا پایان سال 2010 جمهوری اسلامی ایران از بین برود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره «ر - ز» که گفته می‌شود گرداننده آمد نیوز است گفت: این‌یک شوخی بی‌مزه است، او در این قد و قواره‌ها نیست. حتی میت ترکیه هم برای رد گم کردن است این سایت مستقیماً تحت مدیریت مشترک (MI6 سازمان اطلاعات خارجی انگلیس ) و موساد اداره می‌شود.

وی تصریح کرد: وحشت و اضطراب از لو رفتن خبر ملاقات‌های خاتمی با جرج سوروس و تلاش برای انکار آن‌که به‌گونه‌ای ناشیانه در آمد نیوز کنار هم مطرح‌شده است بسیار بزرگ‌تر از دهان کسانی است که نام‌برده‌اید. درک و شعور آن‌ها به این مسائل قد نمی‌دهد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها