شعله های خشم درپاکستان/ تظاهرات ضدآمریکایی به خشونت کشیده شد

شعله های خشم درپاکستان/ تظاهرات ضدآمریکایی به خشونت کشیده شد
يکشنبه 5 شهريور 1396 - 21:56

هزاران نفر از مردم کراچی، بزرگ ترین شهر پاکستان، عصر یکشنبه مقابل کنسولگری آمریکا در این شهر دست به تظاهرات ضدآمریکایی زدند و این حرکت ضدآمریکایی با مداخله جمع زیادی از نیروهای ویژه پلیس، به خشونت کشید.

العالم ـ آسیا

شبکه های تلویزیونی پاکستان ضمن پوشش مستقیم صحنه هایی از این تظاهرات، تصاویر مربوط به مداخله پلیس پاکستان و استفاده از گاز اشک آور، استفاده از باتوم و شلیک تیر هوایی برای متفرق کردن تظاهر کنندگان خشمگین را پخش کردند.
صدها نفر از نیروهای پلیس ضدشورش کراچی موفق شدند مانع پیشروی تظاهر کنندگان خشمگین به سمت دروازه کنسولگری آمریکا شوند.
تظاهر کنندگان با حضور در مقابل کسنولگری آمریکا در کراچی، درحالی که پلاکارهایی با مضمون محکومیت راهبرد اخیر ضدپاکستانی آمریکا با خود حمل می کردند، شعارهای 'مرگ بر آمریکا' ، 'مرگ بر اسرائیل' و شعارهایی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سر دادند.
طی دو روز گذشته نیز شهرهای مختلف پاکستان صحنه تظاهرات گسترده مردم خشمگین علیه آمریکا و رویکردهای ضدپاکستانی دولت واشنگتن بود و مردم خشمگین در نقاط مختلف پاکستان پرچم آمریکا و آدمک ترامپ را به آتش کشیده و تصاویر ترامپ را زیر پا گذاشتند.
روز جمعه گذشته مردم شهر لاهور با تظاهرات مقابل کسنولگری آمریکا در این شهر، پرچم آمریکا و آدمک ترامپ را به آتش کشیدند.
پاکستانی های خشمگین و معترض به سیاست های جدید کاخ سفید و گزافه گویی های مستاجر آن درباره کشورشان، شدت خشم و انزجا افکار عمومی پاکستان را نسبت به سیاست های قدرت های استکباری به نمایش گذاشتند.
مردم پاکستان که نفرت و انزجار آنها از سیاست های مداخله جویانه آمریکا تنها مربوط به روزها و ماه های و سال های اخیر نمی شود، سالیان سال است که رنج و درد ناشی از حضور مستقیم آمریکایی ها در منطقه و سیاست های سلطه طلبانه و مداخله جویانه کاخ سفید در منطقه را با گوشت و پوست و استخوان خود لمس کرده و به ویژه پس از لشکر کشی نظامی آمریکایی ها به افغانستان در سال 2001 و عواقب دردناک آن برای پاکستان، احساسات ضدآمریکایی در میان افکار عمومی پاکستان به مراتب شدت یافته است.
پاکستانی های معتقدند رنج تروریسم، ناامنی و ناآرامی که چون زنجیری فولادی به پای اجتماع و اقتصاد پاکستان پیچیده و آن را از حرکت شایسته در مسیر پیشرفت و توسعه بازداشته، ارمغانی است که آمریکا با دخالت های نظامی و سیاسی اش در منطقه برای مردم پاکستان به همراه داشته است.

به گزارش ایرنا، دولت پاکستان و نیز ارتش این کشور در روزهای اخیر، رسما، بطور قاطع و به صراحت اعلام کرده اند که پاکستان نیازی به دلارهای آمریکا برای مبارزه با تروریسم ندارد بلکه چیزی که پاکستان و مردم این کشور از واشنگتن انتظار دارند، احترام گذاشتن به مبارزات جدی پاکستان علیه تروریسم و قربانیانی است که پاکستان در این راه تقدیم کرده است.
شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب پاکستان نیز در تازه ترین واکنش، گفته است که اغراق گویی های آمریکا درباره به اصطلاح کمک های مالی آن کشور به پاکستان، مثل پاشیدن نمک بر زخم های بجا مانده از تروریسم بر پیکر پاکستان است و پاکستان باید به دریافت این به اصطلاح کمک مالی از آمریکا، خاتمه دهد و اجازه ندهد مردم این کشور بیش از این سوی آمریکایی ها مورد تحقیر و توهین قرار گیرند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها