داماد ترامپ پیشنهاد سعودی ها را منتقل کرد؛

شرط عربستان برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل

شرط عربستان برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل
دوشنبه 6 شهريور 1396 - 19:55

عربستان برای عادی سازی روابط خود با اسرائیل یک شرط را پیش کشیده است .

العالم - فلسطین

شبکه 10 تلویزیون رژیم اسرائیل اعلام کرد که جارد کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که فرستادۀ صلح خاورمیانه نیز است، پیشنهاد عربستان را درباره ازسرگیری مذاکرات سازش بین طرف های فلسطینی و اسرائیلی به مقام های تل آویو ابلاغ کرده است.  

موآو واردی کارشناس سیاسی شبکه 10 تلویزیون اسرائیل گفت: کوشنر که مشاور ارشد و داماد ترامپ است، اواخر هفته گذشته در سفر به تل آویو پیام مقام های سعودی ها را به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ابلاغ کرد که این پیام شامل عادی سازی روابط بین ریاض و تل آویو به شرط ازسرگیری و پیشرفت مذاکرات صلح بین طرف های فلسطینی و اسرائیلی است.

واردی گفت: مقام های ریاض به کوشنر گفتند که پایبند به عادی سازی روابط با اسرائیل هستند و اجازه خواهند داد که پروازهای تجاری بین عربستان و اسرائیل آغاز شود و تجار اسرائیلی روادید عربستانی را دریافت کنند.

کارشناس سیاسی شبکه 10 تلویزیون اسرائیل افزود: نتانیاهو پیشنهاد سعودی ها را نپذیرفت و قول نداد که مذاکرات صلح را آغاز خواهد کرد.

واردی اعلام کرد: نتانیاهو با درخواست جیسن گرینبلت مشاور امور اسرائیل ترامپ مبنی بر ارائه نظر خود درباره مسائل مذاکرات صلح و تشکیل کشور فلسطینیِ غیرمسلح مخالفت کرد.

واردی گفت: هیأتی امنیتی که هفته گذشته از تل آویو به واشنگتن رفت ، به دولت آمریکا ابلاغ کرد که اسرائیل محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را "غیرمرتبط" با مساله مذاکرات صلح می داند زیرا مسئولان فلسطینی بین خودشان درباره مذاکرات صلح اختلاف دارند.

این کارشناس اسرائیلی افزود: آمریکا برای ازسرگرفتن مذاکرات صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل از عربستان سعودی کمک می گیرد.

واردی گفت: آنچه مشکل را پیچیده تر کرده، اینست که دولت ترامپ برنامه ای برای حل مناقشه فلسطینی – اسرائیلی ندارد زیرا مشکلاتی که گریبانگر ترامپ است ، به وی اجازه نمی دهد که اسرائیل را برای ازسرگرفتن مذاکرات صلح زیر فشار بگذارد.

214

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها