شلیک موشک به مزدوران سعودی در یمن

شلیک موشک به مزدوران سعودی در یمن
سه شنبه 7 شهريور 1396 - 05:35

یگان موشکی و توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن شامگاه دوشنبه از شلیک 27 موشک کاتیوشا به تجمع نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی خبردادند.

به گزارش شبکه خبری المسیره یمن، این موشک ها به مناطقی در «التبه الرمیلیة»، «عباسه»، «ذو رعین» شرقی و غربی شلیک شده است.

از سوی دیگر یگان های توپخانه ای ارتش یمن استحکامات نیروهای ائتلاف در فرماندهی «الفواز» را هدف حملات سنگین مستقیم قرار دادند.

همچنین نیروهای یمنی تمامی بیابان میدی را که نیروهای ائتلاف عربی به آن نفوذ کرده بودند پس گرفتند.

نیروهای یمنی همچنین ساختمان فرمانده «سقام» را با موشک های زلزال 2 و شماری موشک های کاتیوشا هدف قرار دادند.

این نیروها روز دوشنبه همچنین با حمله به مواضع مزدوران و القاعده در شهرستان الزاهر در استان البیضاء خسارات گسترده ای به انان وارد کردند.

یک منبع نظامی یمنی به خبرنگار العالم گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی موفق شدند در این عملیات تعدادی از مواضع در الزاهر را پاکسازی کرده و دست کم بیست نفر از عناصر دشمن را به هلاکت رسانده یا مجروح کنند.

وی همچنین از به اسارت گرفته شدن تعدادی از مزدوران و غنیمت گرفتن مقادیر قابل توجهی اسلحه در این عملیات خبرداد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین تلاش یک گروه از مزدوران دشمن برای ورود به منطقه وادی شواق در شهرستان الغیل در استان الجوف را با شکست مواجه کردند.

از سوی دیگر جنگنده ای رژیم سعودی روز دوشنبه چهار بار منطقه مسوره در نهم را بمباران کردند که در آن یک مسجد و منازل شهروندان تخریب شد.

شلیک موشک به مواضع  مزدوران در وادی الربیعه در منطقه صرواح در استان مارب ، نابودی یک زره پوش و شکست تلاش مزدوران برای نفوذ به منطقه المخدره در استان مارب از دیگر فعالیت های روز دوشنبه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بوده است.

ائتلاف عربی با حمایت آمریکا از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها