کارشناس معروف نظامی روس:

جنگ میان دو کره به ویرانی کامل سئول منجر می شود

جنگ میان دو کره به ویرانی کامل سئول منجر می شود
چهارشنبه 8 شهريور 1396 - 21:21

یک کارشناس معروف نظامی روس سناریوهای خطرناکی را که در صورت بروز جنگ میان کره شمالی و همسایه جنوبی آن رخ خواهد داد، تشریح کرد.

العالم-آسیا

به گزارش شبکه روسیاالیوم، «ایگور کورچنکو» کارشناس نظامی معروف روس و سردبیر مجله دفاع ملی روسیه اعلام کرد که در صورت بروز جنگ میان دو کره، سئول پایتخت کره جنوبی به طور کامل ویران خواهد شد و فاجعه انسانی رخ می دهد و خطر وقوع جنگ هسته ای محدود وجود دارد.

وی افزود: جنگ میان کره شمالی و همسایه جنوبی آن به تبعات انسانی وحشتناک می انجامد و سئول شهری که در نزدیکی مرز میان دو کشور وجود دارد ویران می شود و دهها هزار غیرنظامی از دو طرف کشته و اوضاع منطقه به شدت بحرانی می شود.

کورچنکو تاکید کرد: کره شمالی در صورتی که در معرض تجاوز قرار گیرد، پایگاه های نظامی آمریکا را هدف قرار خواهد داد و این سبب می شود که آمریکا از سلاح هسته ای به عنوان اقدامی انتقام جویانه استفاده کند.

این کارشناس نظامی معروف روس اعلام کرد: جنگ هسته ای وحشتناک با همه تبعات وخیم رخ می دهد. نیروهای مسلح دو کشور توان ورود به درگیری گسترده را دارند و این به ویرانی بسیار زیاد منجر می شود و بنابر این همه اینها سبب می شود که طرفین به سلاح و اقدام نظامی روی نیاورند و همه تلاش را برای آرامش اوضاع و کاهش تنش در شبه جزیره کره به کار گیرند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها