آمریکا: روسیه نمایند‌گی‌های دیپلماتیک خود را تا ۲ سپتامبر تعطیل کند

آمریکا: روسیه نمایند‌گی‌های دیپلماتیک خود را تا ۲ سپتامبر تعطیل کند
پنج‌شنبه 9 شهريور 1396 - 21:58

وزارت امور خارجه آمریکا از روسیه خواسته است کنسولگری این کشور در سانفرانسیکو و نمایندگی‌های دیپلماتیک در واشنگن و نیویورک را تا دوم سپتامبر ۲۰۱۷ تعطیل کند.

العالم - آمریکا

 

وزارت امور خارجه آمریکا از روسیه خواسته است کنسولگری این کشور در سانفرانسیکو و نمایندگی‌های دیپلماتیک در واشنگن و نیویورک را تا دوم سپتامبر 2017 (11 شهریور) تعطیل کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد به روسیه دستور داده شده تا کنسولگری خود در سانفرانسیسکو و نمایندگی‌های دیپلماتیکش در واشنگتن و نیویورک را تا دوم سپتامبر سال جاری ببندد.

روزنامه اینترنتی «آر.ب.کا» امروز نوشت: سفارت آمریکا در روسیه تا اول سپتامبر (فردا، روز جمعه) وقت دارد تا تعداد کارکنان خود را کاهش داده و تعداد آنها را به 455 نفر برساند. به گفته منابع خبری این روزنامه، از 755 نفری که باید اخراج شوند، بیش از 600 نفر افرادی هستند که در روسیه استخدام شده اند.

بر اساس یادداشتی که وزارت امور خارجه در تاریخ 28 جولای برای سفارت آمریکا در مسکو ارسال کرده، دفتر نمایندگی دیپلماتیک آمریکا باید تا اول ماه سپتامبر کارکنان خود را به تعداد 455 نفر برساند، و برای این منظور مجبور است تا 755 نفر از پرسنل فعلی خود که تعدادشان 1210 نفر است، را کاهش دهد.

یک مقام آگاه در کنسولگری آمریکا در ایکاترینبرگ به این روزنامه گفته است که بیش از 600 نفر از افراد اخراجی، کسانی هستند که در روسیه به استخدام سفارت آمریکا درآمده اند و تنها 100 نفر از آنها، دیپلماتهای آمریکایی هستند. به گفته وی، در این کنسولگری، تقریبا 60 درصد افراد استخدامی در روسیه اخراج شده اند.

منبع : tasnimnews

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها