رژیم صهیونیستی در نابلس شهرک جدید می سازد

رژیم صهیونیستی در نابلس شهرک جدید می سازد
شنبه 11 شهريور 1396 - 15:03

کابینه رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی خود که فردا یک شنبه برگزار می شود، تخصیص بودجه 60 میلیون شیکلی (معادل 16 میلیون و 700 هزار دلار آمریکا) را به منظور آغاز ساخت شهرک جدید "عمیحای" در جنوب نابلس واقع در شمال کرانه باختری را تصویب می کند.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین رسانه های وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند بنیامین نتنیاهو از وزرای کابینه اش خواهد خواست این بودجه را تصویب کنند.

بر اساس گزارش "قدس پرس" با تصویب این بودجه، مبلغ 55 میلیون شیکل به منظور ساخت شهرک جدید در اختیار وزارت اسکان رژیم قرار خواهد گرفت.

به گفته رسانه های این رژیم، مبلغ 5 میلیون شیکل نیز به منظور ساخت مسکن موقت برای اسکان شهرک نشینان قبل از انتقال آنها به شهرک مورد نظر در اختیار وزارت "ارتش" قرار می گیرد.

گفتنی است رژیم صهیونیستی همزمان با تصویب طرح "تسویه" در کنست، روند شهرک سازی در اراضی فلسطین را شدت داده است. بر اساس طرح یادشده، این رژیم می تواند خاک فلسطین به ویژه در کرانه باختری را برای ساخت شهرک های جدید غصب کند.

شایان ذکر است که شورای امنیت بین الملل با صدور قطعنامه ای در 23 دسامبر 2016 از این رژیم خواست شهرک سازی در خاک فلسطین را هر چه زودتر متوقف کند.

208

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها