کامیون های حامل مواد غذایی و دارو به فوعه و کفریا رسید

کامیون های حامل مواد غذایی و دارو به فوعه و کفریا رسید
پنج‌شنبه 16 شهريور 1396 - 19:58

براساس توافق شهرهای چهارگانه در سوریه ورود هفت کامیون حامل مواد غذایی و دارو به شهرک های تحت محاصره فوعه و کفریا در ریف ادلب شمالی آغاز شد.

العالم - سوریه

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم این کامیون ها مسیر محله راشدین در ادلب به کفریا را برای رسیدن به مناطق محاصره طی کردند، درحالی که  همزمان شش کامیون حامل کمک به اردوگاه یرموک در جنوب دمشق رسید که اکنون تحت کنترل افراد مسلح است.  

فوعه و کفریا دو شهرک شیعه‌نشین در استان ادلب،‌از اوایل سال ۲۰۱۴ در محاصره گروههای مسلح قرار دارند و تا پیش از توافق موسوم به شهرهای چهارگاه ، از طریق آسمان امدادرسانی می‌شدند.

توافق شهرهای چهار گانه شامل  عملیات اخراج گروههای مسلح و خانواده هایشان از شهرهای زبدانی و مضایا در حومه دمشق، در مقابل خارج کردن غیرنظامیان و نیروهای مردمی از شهرهای کفریا و فوعه در حومه ادلب از فروردین ماه امسال اجرایی شد.

مرحله اول توافق نامه شهرهای چهار گانه و خروج آخرین گروه از عناصر مسلح مناطق الزبدانی و مضایا در مقابل خروج موقت اهالی کفریا و فوعه به شهر حلب به اواخر فروردین ماه امسال به پایان رسید.

اجرای توافق مذکور، به حضور افراد مسلح در حومه غربی دمشق پایان داد. این در حالی است که مناطق مذکور در سالهای اخیر شاهد شورش بخشی از شهرها و خارج شدن آنها از کنترل دولت و درگیری های گسترده بوده است.

روز بیست و ششم فروردین ماه هنگامی که اهالی فوعه و کفریا در چارچوب توافق شهرهای چهارگانه با اتوبوس در حال انتقال به مناطق تحت کنترل دولت بودند، تروریست ها یک خودرو حامل مواد منفجره را در توقفگاه اتوبوس ها منفجر کردند که منجر به شهادت دست کم صد نفر و مجروح شدند دهها نفر از مردم بیگناه شد و عده ای همچنان در شمار مفقودان این حادثه به شمار می آیند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها