ترامپ تحریم‌ها علیه کوبا را یک سال دیگر تمدید کرد

ترامپ تحریم‌ها علیه کوبا را یک سال دیگر تمدید کرد
شنبه 18 شهريور 1396 - 10:03

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای خطاب به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور، تحریم‌ها علیه کوبا را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

العالم - آمریکا

علی رغم توافقات صورت گرفته دولت سابق آمریکا با کوبا برای عادی سازی روابط و رفع تحریم‌های این کشور، دونالد ترامپ تحریم‌ها علیه هاوانا را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

در دولت دوم باراک اوباما بود که پس از رایزنی‌های بسیار دولت آمریکا با دولت کوبا، روسای جمهور دو کشور اعلام کردند که واشنگتن و هاوانا درصدد عاید سازی روابط دو کشور هستند.

به دنبال اعلام این موضوع در اواخر سال 2014، رئیس‌جمهور آمریکا برخی محدودیت‌های اعمالی علیه کوبا را با فرمان ریاست جمهوری برداشت اما مقامات کوبایی همواره بر لزوم برداشتن تحریم‌ها و حل مسائلی از قبیل بازگرداندن مالکیت «جزیره گوآنتانامو» به هاوانا تاکید داشتند اما این موضوعات در دولت اوباما به سرانجامی نرسید. 

حالا جمعه شب، شبکه راشا تودی خبر داده که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا یک سال دیگر(دقیقا تا تا 14 سپتامبر 2018) تحریم‌های کوبا را تمدید کرد.

در نامه‌ای که ترامپ خطاب به وزرای خارجه و خزانه‌داری منتشر کرده، آمده است: «من بدین وسیله در راستای منافع ملی(آمریکا)، تداوم اقدامات مقتضی(تحریمی) در ارتباط با کوبا را برای یک سال دیگر اعلام می‌کنم».

راشا تودی در گزارش خود می‌نویسد: «نامه [ترامپ خطاب به وزاری خارجه و خزانه‌داری] بر تحریم و محاصره اقتصادی کوبا تصریح دارد و شرکتهای آمریکایی را از واردات کالا از کوبا یا صادرات کالا به این کشور منع می‌کند».

 

منبع: فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها