بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس

دولت از  فرصت‌های بین‌المللی برای توقف جنایات میانمار استفاده کند

دولت از  فرصت‌های بین‌المللی برای توقف جنایات میانمار استفاده کند
شنبه 18 شهريور 1396 - 14:27

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در بیانیه‌ای از دولت خواست تا از همه  فرصت‌های ملی و بین‌المللی برای توقف جنایات میانمار استفاده کند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای نسل‌کشی و جنایات گسترده علیه مسلمانان در روهینگیا در میانمار را محکوم کرد.

در این بیانیه، ضمن اعتراض به سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر در سکوت علیه جنایات بشری در میانمار از سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی خواسته شده است در اسرع وقت با هماهنگی سازمان‌های بین‌المللی دفاع از حقوق بشر، موضوع را در دستور کار خود قراردهند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که کشتار مسلمانان بی‌گناه  روهینگا در میانمار، از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود، همچنین این بیانیه ضمن دعوت جامعه جهانی، به‌ویژه جهان اسلام به وحدت، همدلی به استناد بیانات مقام معظم رهبری به  تمدنی مبتنی بر صلح پایدار با تکیه برمعنویت و خدامحوری که در جهان حاکم خواهد شد، اشاره کرده است.

متن کامل بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

بأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ 

به راستی مسلمانان روهینگا در میانمار به کدامین گناه کشته می‌شوند؟

فاجعه کشتار جمعی مسلمانان روهینگا در میانمار دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد،کشتار جمعی،کوچ اجباری، به آتش کشیدن خانه و جنازه‌های مسلمانان توسط جریانات افراطی و تندرو، نسل‌کشی و جنایت هولناک علیه بشریت است که با سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر دردناکتر شده است.

بی‌شک وحدت مسلمانان در جهان اسلام عامل مؤثری در پیشگیری از چنین جنایات ددمنشانه‌ای در جهان خواهد بود.

مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند؛ داعیه‌ ما ایجاد تمدنى است متکى به معنویت، متکى به خدا، متکى به وحى الهى، متکى به تعلیم الهى، متکى به هدایت الهى. امروز اگر یک چنین تمدنى را ملت‌هاى اسلامى - که بحمداللَّه بسیارى از ملت‌هاى اسلامى بیدار شده‌اند و به پا خاسته‌اند - بتوانند پایه‌گذارى کنند، بشر سعادت‌مند خواهد شد. داعیه‌ جمهورى اسلامى و انقلاب اسلامى این است؛ ما دنبال یک چنین تمدنى هستیم. 

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت این مصیبت به امت مسلمان جهان  با محکوم کردن این جنایات هولناک و هرگونه ظلم و تبعیض و افراطی‌گری علیه انسان‌ها، موضوع نسل‌کشی مسلمانان در میانمار را در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کند، همچنین از سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی درخواست می‌کند با هماهنگی همه سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر، هرچه سریع‌تر این موضوع را در دستورکار خود قرار دهند.

ضروری است دولت محترم جمهوری اسلامی ایران از همه  فرصت‌های ملی و بین‌المللی برای توقف این جنایات استفاده کند.

امید آن که با وحدت جامعه جهانی، به‌ویژه جهان اسلام شاهد توقف ظلم و تبعیض و افراطی‌گری و ایجاد صلح پایدار در جهان باشیم.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها