در واکنش به سخنان ماکرون؛

کره شمالی: اگر سلاح هسته ای بد است، فرانسه هم آن را کنار بگذارد

کره شمالی: اگر سلاح هسته ای بد است، فرانسه هم آن را کنار بگذارد
يکشنبه 19 شهريور 1396 - 08:08

کره شمالی خطاب به رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد اگر واقعا سلاح هسته ای بد است، پاریس نيز آن را کنار بگذارد.

العالم ـ آسیا

کره شمالی در واکنش به سخنان امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، که خواستار اقدام سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا علیه کره شمالی شده است اعلام کرد: اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا فرانسه که تازه هیچ تهدیدی هم متوجه آن نیست، آن را کنار نمی گذارد. 

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه هافینگتون پست، رئیس جمهوری فرانسه، بعد از تازه ترین آزمایش هسته ای کره شمالی از سازمان ملل متحد خواست هر چه سریع تر علیه کره شمالی اقدام کند.

ماکرون از اتحادیه اروپا نیز خواست پاسخی روشن و متحد به اقدامات کره شمالی بدهد. ری توک-سون معاون مدیر بخش اروپایی وزارت امور خارجه کره شمالی از جاه طلبی های هسته ای کشورش دفاع کرد و آن را با اوایل برنامه هسته ای فرانسه مقایسه کرد و گفت: انگار همین دیروز بود که فرانسه با وجود مخالفت های سرسختانه آمریکا برای ساخت بمب هسته ای تلاش می کرد و آشکارا اعلام کرد فرانسه بدون داشتن سلاح هسته ای نمی تواند یک کشور دارای حاکمیت باشد.

وی در همین خصوص افزود: اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا فرانسه آن را کنار نمی گذارد که تازه هیچ تهدیدی هم متوجه آن نیست.

باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها